Сучасний реабілітаційний центр для військових у Києві: в КМДА розповіли деталі

Сучасний реабілітаційний центр для військових у Києві: в КМДА розповіли деталі

Сучасний реабілітаційний центр для військових у Києві: в КМДА розповіли деталі
Фото: КМДА

У Києві вже працюють над сучасним реабілітаційним центром для поранених захисників.

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що це пріоритетний напрямок у медичній галузі столиці.

Його планують створити на базі одного з київських медзакладів, у якому працюють із пораненими військовими. Для оперативності залучають іноземних партнерів до цього проекту.

Зокрема, майбутній центр відвідала бельгійська делегація на чолі з мером Брюсселя Філіпом Клозом. Наразі у медзакладі та на його території тривають ремонтні роботи.

"Це повне переобладнання палат та кабінетів під потреби пацієнтів, які проходять реабілітацію. І ми просимо партнерів допомогти нам із сучасним обладнанням та надати можливість навчатися у кваліфікованих фахівців", – зазначив Поворозник.

Що відомо про підтримку ветеранів в Україні

У вересні 2022 року було оголошено про підписання Меморандуму про співпрацю між Асоціацією міст України та Міністерством ветеранів. Документ підписали голова Асоціації міст і мер Києва Віталій Кличко та міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна. Задокументована співпраця спрямована на надання соціального захисту, забезпечення соціальної та професійної адаптації, а також надання психологічної підтримки ветеранам.

В Україні вперше розробляється система онлайн-послуг для ветеранів. Про це повідомив прем'єр Денис Шмигаль.

До одного мільйона гривень на розвиток власної справи — "Український ветеранський фонд" запускає програму фінансування бізнесу ветеранів російсько-української війни, їхніх родичів та родичів загиблих захисників.

З реабілітацією ветеранів Києву допомагає Польща. У польському місті Тарнув вже побували 100 киян-учасників бойових дій та їх найближчі родичі. Загалом таку реабілітацію в сусідній країні пройдуть 180 українських захисників.

У грудні стало відомо, що близько 100 тисяч киян воюють на фронтах за Україну, а з початку російського вторгнення загинули" 419 жителів столиці.

Вибір редакції

На початок