Авіакомпанії можуть не повертати гроші туристам за відмову у в’їзді до країн — Державіаслужба

Авіакомпанії можуть не повертати гроші туристам за відмову у в’їзді до країн — Державіаслужба

Авіакомпанії можуть не повертати гроші туристам за відмову у в’їзді до країн — Державіаслужба pixabay

Авіакомпанії не відповідають за відмову пасажирові у в’їзді до країни, а про всі необхідні для в’їзду документи пасажири мають подбати самостійно.

"Авіакомпанія не відповідає за відмову пасажиру у в’їзді до країни (пунктів призначення, транзиту) та має право відмовити в перевезенні пасажиру, який не виконав застосовуваних законів або документи якого не оформлено належним чином", — повідомляє Державна авіаційна служба України.

У відомстві зазначили, що попри те, що з 15 червня 2020 року Україна відновила міжнародне авіасполучення, значна кількість країн світу, зокрема країни Європейського Союзу, залишаються закритими для туристичних поїздок українців.

У Державіаслужбі додали, що відповідно до "Правил повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу" пасажир відповідає за одержання всіх необхідних для подорожі документів, зокрема віз, дозволів, довідок тощо, а також за виконання вимог законодавства щодо виїзду, в’їзду, транзиту країни відправлення, прибуття та транзиту.

Крім того там наголошують, що пасажир повинен на вимогу авіакомпанії або державних органів сплатити відповідний тариф за перевезення у зворотному напрямку, якщо від нього вимагатиметься повернутися у місце відправлення або інше місце у зв’язку з відмовою країни прямування прийняти такого пасажира незалежно від того, чи є ця країна місцем призначення або транзитною країною. Авіакомпанія має право не повертати суми, сплачені пасажиром за здійснене повітряне перевезення до місця, де було відмовлено пасажиру у в’їзді або місця депортації.

Водночас авіакомпанія (агент з продажу) під час оформлення квитків зобов’язана довести до відома пасажирів адміністративні формальності під час подорожі за відповідним маршрутом.

Перевірити актуальний режим в’їзду та транзиту для громадян України у будь-якій країні світу можна на інтерактивній мапі МЗС або на інтерактивній мапі IATA COVID-19 Travel Regulations Map (powered by Timatic). Також можна використовувати вебплатформу підтримки відновлення туризму в Європі, яка надає інформацію в режимі реального часу про обмеження на кордонах та доступні туристичні послуги в державах-членах ЄС.

Що відомо

  • З 15 червня Україна відновила міжнародне авіасполучення з країнами, які відкрили кордони для українських рейсів.
  • Наразі українцям дозволено в'їзд вже до 23 країн. Також у МЗС назвали вісім категорій громадян, яким дозволений в’їзд на територію Євросоюзу попри загальну заборону, запроваджену через пандемію коронавірусу.
  • Для деяких країн Україна все ще знаходиться у "червоній зоні" за кількістю хворих на COVID-19.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди