У центрі Кропивницького утворилося п'ятиметрове провалля, куди впали дерева та кіт

У центрі Кропивницького утворилося п'ятиметрове провалля, куди впали дерева та кіт

У центрі Кропивницького утворилося п'ятиметрове провалля, куди впали дерева та кіт
Провалля на розі вулиць Паученка та Архангельська у Кропивницькому подвір'ї, глибиною п'ять метрів. Фото: Суспільне Кропивницький

На подвір’ї кропивницького будинку утворилися провалля, куди впали дерева та кіт. За обрахунками мешканки Марії Страмнової, глибина ями – п’ять метрів. Зі слів жінки, мешканці будинків, що поряд, хвилюються за свої помешкання.

У Кропивницькому провалля утворилось на розі вулиць Паученка та Архангельська на Великдень (16 квітня). Мешканка приватного будинку Ліна Косова, який межує з проваллям, зверталася в житлово-експлуатаційну організацію та водоканал за допомогою. Жінка, просила, аби яму засипали. Працівники "Дніпро-Кіровоград" відкачали каналізаційні стоки.

"Була яма, заповнена майже до верху багнюкою. На Великдень приїхала машина та до середини відкачали її. Я дуже боюсь, щоб у нас не зруйнувалася стіна. Тому що береза та туя, які діставали до другого поверху мого будинку, повністю провалились у яму, – говорить Ліна Косова. – Протягом двох тижнів ми звертатися у водоканал та ЖЕО і не змогли добитися, щоб хтось зайнявся цим питанням".

Впали дерева та кіт. На подвір’ї кропивницького будинку утворилося п'ятиметрове провалля
Фото: Суспільне Кропивницький

Міряли, глибина провалля – понад п’ять метрів, говорить Марія Страмнова. Вона – мешканка багатоповерхівки, який обслуговує житлово-експлуатаційна організація №2. Говорить, у яму може впасти дитина, звідти вже діставали кота.

"До того моменту, як трапилася ця аварія, ми відчували в квартирах, я живу на третьому поверсі, неприємний запах каналізації. Це навіть ямою складно назвати, це вирва п'ять на чотири метри і глибиною п'ять-шість метрів. В першу чергу, це трапилося через каналізацію, яка не потрапляла в систему".

Впали дерева та кіт. На подвір’ї кропивницького будинку утворилося п'ятиметрове провалля
П'ятиметрова вирва, заповнена багнюкою. Фото: Суспільне Кропивницький

Ґрунт розмивало з колодязя каналізації, який обслуговує водоканал, розповіла керівниця житлово-експлуатаційної організації Олена Петрусенко.

"Був запах, бо колодязь біля другого під’їзду постійно набирався, туди не все витікало, а тільки просочувалось багато років поспіль. Можливо, вплинули дощі. На балансі ЖЕО перебувають житлові будинки. Прибудинкову територію ми прибираємо, але це власність міської громади. Це комунальна власність".

Провалля могло утворитись, бо протікала труба каналізації і вода з під’їзда потрапляла не в міську каналізацію, пояснив майстер підприємства "Дніпро-Кіровоград" Олександр Сущенко.

"Вода з під’їзда не потрапляла в міську каналізацію, тому що вона була приєднана у зливну яму. Труби каналізації ми замінимо".

Провалля обстежили, воно не загрожує будинкам, які поряд, сказав начальник міського відділу з надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко: "Ми спланували роботи з усунення просідання. Працівники комунальних підприємств міста засиплять провалля ґрунтом. Роботи виконають впродовж тижня".

Читайте також

  • У Кропивницькому тестуватимуть новий автобусний маршрут
  • Пакети, пляшки, гілля, шини, запчастини. У Кропивницькому звалище біля річки не можуть прибрати понад 10 років
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок