На Київщині хочуть створити ландшафтний заказник біля річки Ірпінь. Що заважає

На Київщині хочуть створити ландшафтний заказник біля річки Ірпінь. Що заважає

На Київщині хочуть створити ландшафтний заказник біля річки Ірпінь. Що заважає
Набережна річки в Ірпені Скрін із відео: Маркушин/Telegram

Створення ландшафтного заказника "Ріка-Герой Ірпінь" має завадити будівництву на території охоронної зони — 50 метрів від річки. Також охоронятиметься її екологічний стан. Про це повідомив у Telegram мер Ірпеня Олександр Маркушин.

"Але остаточно погодити план, який є зараз, на жаль, ми не можемо, адже в ньому не враховані важливі для громади питання відбудови транспортної інфраструктури міста. До прикладу, не враховано відбудову мосту в селі Романівка та інших мостів через річку",— каже Маркушин.

За його словами, влада міста надасть свої пропозиції у червні цього року, коли до Ірпеня приїдуть представники американської архітектурної компанії Gensler. Вони протягом півроку допомгають у післявоєнній відбудові міста. Зокрема, розпочали розробку відновлення, території, де одним із головних пунктів є річка Ірпінь.

Що відомо про відновлення Ірпеня після повномасштабного вторгнення російських військ

За підрахунками експертів для відновлення знищеного або пошкодженого житлового фонду Ірпеня знадобиться близько 850 мільйонів доларів, а для відновлення знищеної міської інфраструктури близько 150 мільйонів доларів. У вересні минулого року на відновлення житла з міського бюджету було виділено близько 25 мільйонів гривень.

Майже 300 українських та іноземних архітекторів і дизайнерів розробили понад 30 проєктів відбудови об'єктів інфраструктури Ірпеня, які були пошкоджені через російську військову агресію. Йдеться, зокрема, про Центральний будинок культури та клуб "Романівка", міський стадіон "Чемпіон" та Ірпінську ДЮСШ, дитячі садочки, школи, міські площі, а також транспортне планування та веломережі.

Програма розвитку ООН (ПРООН) розширить співпрацю з Ірпенем у відбудові житла, зруйнованого внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Обговорюють наміри розширити список об’єктів для відновлення і виділення додаткових коштів.

Близько 120 архітекторів приїхали в Ірпінь, аби допомогти відбудувати місто. Спеціалісти з різних регіонів України оглянули пошкоджені будівлі та оцінили рівень руйнувань після бойових дій.

Читайте також

ЮНІСЕФ профінансує відбудову Ірпінського ліцею №3. Коли учні зможуть сісти за парти

Програма "Віднови дім": місія ЄС перевіряла, як відбудовують зруйновані війною будинки в Ірпені

Вибір редакції

На початок