Випускники Харківського юридичного вишу оскаржують результати ЗНО

Випускники Харківського юридичного вишу оскаржують результати ЗНО

Випускники Харківського юридичного вишу оскаржують результати ЗНО

Випускники Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого оскаржуватимуть результати ЗНО з права: у 14 питаннях вони знайшли змістові помилки.

Іспит написали 3 липня. Після того, як отримали відповіді, з частиною тестових завдань не погодились, розповідає абітурієнтка Ірина Ісакова, випускниця юридичного. Каже, близько пів сотні студентів університету імені Ярослава Мудрого розробляли текст апеляції до міністерства освіти та науки України та центру оцінювання якості освіти. Її вступники мають відправити ввечері 8 липня.

Прохідний бал варто знизити через пандемію і пробіли у навчанні, каже абітурієнт Семен Соха:

"Потрібно зменшити пороговий бал, через те, що, по-перше, була ж та ж пандемія, студенти не могли другий семестр взагалі навчатися в університетах. Щоб питання, в яких є помилки, вони апріорі не можуть бути враховані. Відгукнулися 150 студентів — ті, які мені написали безпосередньо у Telegram, суто на Харківщині, з юридичного факультету".

Випускники Харківського юридичного вишу оскаржують результати ЗНО

У порівнянні з минулим роком тести складніші, проте відповідають рівню бакалавріату, вважає керівниця Магістерської програми з прав людини Українського католицького університету Світлана Хилюк:

"Бувши викладачем з кримінального права, викладаючи цей предмет з 2004 року, я можу сказати, що завдання у цьому блоці є дуже якісними. Вони не є прості для студентів, тому що вони не на запам'ятовування, а власне на розуміння. Так, був нюанс, на який студенти слушно звернули увагу, коли у фабулі була описка. Те, що вони висловлюють свою позицію — це позитивно, і це має значення до подальшого вдосконалення тестів".

Випускники Харківського юридичного вишу оскаржують результати ЗНО

Питання до цьогорічного тесту розробляли понад 80 викладачів різних вишів України. До Міністерства освіти та науки вже надійшло 10 апеляцій, розглянути які фахова комісія має наступного понеділка, каже експерт з питань нормативно-правового забезпечення вищої освіти Олександр Пижов:

"Можливе рішення — це зміна правильної відповіді до тестового завдання або його дискваліфікація. У цьому році ми маємо зізнатися у технічних огріхах, які допущені у тестових завданнях. Це не є граматичними помилками, як стверджують деякі учасники тестування, це є технічні огріхи, які не вплинули на зміст тестових завдань".

Авторка: Альона Рязанцева

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди