Люди робітничої спеціальності або безробітні: "портрет" російського військовополоненого

Люди робітничої спеціальності або безробітні: "портрет" російського військовополоненого

Опитування
Люди робітничої спеціальності або безробітні: "портрет" російського військовополоненого
Російські новобранці йдуть, щоб сісти на поїзд на залізничній станції в Прудбої, Волгоградська область РФ, 29 вересня 2022 року, фото: AP

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими в межах проєкту "Хочу жить" провів опитування російських полонених та дізнався їх середньостатистичний вік, рід діяльності та місце проживання.

Результати опитування під час брифінгу представив представник Координаційного штабу Андрій Юсов.

За словами Юсова, російські військовополонені — це люди віком від 26 до 50 років. Місця їх проживання приблизно рівномірні, однак значна частина — примусово мобілізовані з “ДНР” та “ЛНР”.

"Тільки 11% окупантів мають вищу освіту, середню мають 20%, середньо спеціальну — 57%, і 12% не мають навіть середньої освіти. В основному, це високоосвічені люди робітничої спеціальності, або ті, які взагалі ніде не працюють", — зазначив представник Координаційного штабу.

Також Юсов додав, що 40% росіян здалися в полон добровільно.

Читайте також: Понад 80% російських військовополонених не задоволені наказами свого керівництва — Координаційний штаб

"Ми дізналися дуже багато інформації стосовно тих людей, які бажають та готові здаватися в полон. Цю інформацію ми вже використовуємо в наших інформаційних кампаніях. Як наслідок, за квітень кількість звернень у нас зросла на 10% (порівняно з березнем — ред.): вона становить 3200 звернень", — зауважив з цього приводу Віталій Матвієнко, спікер державного проєкту “Хочу жить”.

За словами Юсова, опитування проходило методом анкетування з 10 по 20 квітня 2023 року. У дослідженні було задіяно 400 респондентів з їх добровільної згоди.

Що відомо про проєкт "Хочу жить"

"Державний проєкт "Хочу жить" покликаний допомогти військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон українським Збройним Силам", — кажуть у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

18 вересня 2022 року в межах проєкту було також запущено Єдиний центр та цілодобову гарячу лінію прийому звернень від російських військових та їхніх родин.

Для отримання інформації, як здатися в полон, російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами:

  • +38 066 580 34 98
  • +38 093 119 29 84

Крім того, на базі проєкту діє чат-бот "Спаси себя", за допомогою якого можна залишити заявку на здачу в полон ЗСУ.

Читайте також

Як росіяни можуть здатися в полон та що гарантує Україна. Пояснює спікер проєкту "Хочу жить"

У Росії солдатів, які хочуть здатися у полон, залякують трибуналом — Маляр

Скільки витрачають на утримання полонених та яке покарання чекає на колаборантів. Розповідає заступниця міністра юстиції

Вибір редакції

На початок