У Кропивницькому виявили об’єкти, на яких залишилася радянська символіка

У Кропивницькому виявили об’єкти, на яких залишилася радянська символіка

У Кропивницькому виявили об’єкти, на яких залишилася радянська символіка

Площа, пам’ятник, стела, написи – щонайменше п’ять об’єктів у Кропивницькому, на яких є радянська символіка, не демонтували і не перейменували. Цим порушили Закон про декомунізацію – вважає координатор громадської організації “Рух опору капітуляції” у Кропивницькому Дмитро Сінченко.

Знак – Орден Дружби народів на площі Дружби Народів підлягає декомунізації, він містить герб Радянського союзу – серп і молот – каже Дмитро Сінченко. “Цей орден був заснований на 50-річчя створення Союзу радянських соціалістичних республік – орден, який символізує СРСР, ту епоху. Яку ми намагаємося декомунізувати”.

Додає, до міського голови Андрія Райковича звертався неодноразово, усно й письмово, з 2015 року з проханням перейменувати площу та прибрати Орден Дружби народів. “Офіційної відповіді ми ще не отримали, запрошення на зустріч з Андрієм Павловичем також ще не отримали”.

На колонах будівлі міської ради серп з молотом – герб Радянського союзу, який має бути демонтований, згідно з законодавством про декомунізацію, каже Дмитро Сінченко. У сквері Слави на вулиці Соборна знаходиться пам’ятник героям, що боролися за владу Рад. “Пам’ятник Борцям за Рядянську владу. Ось боєць у будьонівці, революціонер, який здійснював жовтневий переворот, окуповував Україну у 17-21 роках. Він тут стоїть і прославляє цей ніби-то подвиг”.

На будинку на вулиці Соборна напис “Слава ГЕОІЧЕСК” робочому класу, це – пам’ятник чекістам, розповідає Дмитро Сінченко. “Чому ГЕОІЧЕСК? Тому що частина букв вже впали, вони ржаві, вони не тримаються там і від вітру падають на землю. Офіційна його назва – Пам’ятник правоохоронцям. Це маленька копія памֹятника чекістам, який знаходиться у Києві. І замість того, щоб демонтувати його реставрують”.

Як трактувати закон “Про декомунізацію” розповів адвокат Юрій Деркаченко. “Передбачена кримінальна відповідальність за розповсюдження і агітацію символів тоталітарних режимів. Передбачає обмеження волі до 5 років або позбавлення волі до 5 років з конфіскацією майна. Я не вважаю, що дана символіка підпадає під кримінальний кодекс. Тому що, виявити суб’єкта, який його розповсюджує, або рекламує не можливо, його просто потрібно ліквідувати – мати політичну силу і таким чином позбутися цієї проблеми”.

Назву Площа Дружби народів чіпати не будуть, немає ніяких на це підстав сказав під час наради в понеділок (6липня – ред.) міський голова Андрій Райкович . “Дав доручення знак прибрати. Поставити флагшток, і як можна скоріше внести пропозицію що там повинно бути”.

Коли в Кропивницькому демонтують пам'ятники та інші об’єкти, які підпадають під закон про декомунізацію, знімальній групі Суспільного дізнатись не вдалось. Представник пресслужби міськради Ігор Вьюн сказав, коментарів з цього питання не дають. Запросять нашу знімальну групу на демонтаж. Коли це буде, не знає.

Що відомо

На День Конституції поряд з радянською зіркою представники Руху Опору капітуляції почепили державний прапор України.

На початок