Керівниця мистецьких програм Британської Ради Анна Бубнова розповіла чого очікувати від EuroFestival

Керівниця мистецьких програм Британської Ради Анна Бубнова розповіла чого очікувати від EuroFestival

Керівниця мистецьких програм Британської Ради Анна Бубнова розповіла чого очікувати від EuroFestival
Фото: eurovision.tv

9 травня у Великій Британії почнеться "Євробачення". Але окрім власне конкурсу на жителів Ліверпуля чекає EuroFestival, який уже почався 1 травня. У ефірі програми "Культурний інстинкт" керівниця мистецьких програм Британської Ради Анна Бубнова розказала більше про очікування від подій та проєкти, які плануються або уже реалізовані.

"З 24 проєктів 19 – це колаборація між британськими і українськими митцями. (…) "Єврофест" тут повсюди, практично на кожному кроці, принаймні у центральній частині міста", – зазначає вона.

Також Бубнова додала, що необхідно було знайти баланс між реальністю, у якій живе Україна зараз, та мистецтвом, "святом музики", як часто називають "Євробачення". І, на її думку, це вдалося саме через співпрацю з ліверпульською командою організаторів, яка прислухалася до українців.

"Чорнобильдорф" та "Sounds Of Freedom": чим дивує британців EuroFestival

Вона також розповіла більше про проєкт Soloveiko Songbird ("Соловейко — співоча пташка") – велику інсталяцію з 12 соловейків, що за задумом мають символізувати різні регіони України.

"Насправді концепція соловейків дуже проста: з одного боку, скульптури в просторі, які створені місцевими ситцями, але у співпраці з українською художницею Світланою Рейніш, яка живе і працює тут. І вони запросили до співпраці київського композитора Антона Дегтярьова, який створив саме музикальну концепцію", – зазначила Бубнова.

євробачення
Скульптура соловейка у Ліверпулі. Інсталяція "Соловейко". EuroFestival у Ліверпулі. Фото: PAUL ELLIS/AFP, Getty Images

Бубнова додала, що також всі очікують на проєкт Джамали "QIRIM" та проєкт із повітряними зміями.

"Це теж співпраця дітей ліверпульських і українських дітей. Вони будуть розмальовувати зміїв, відпускати одночасно у повітря. І, власне, концепція там була про дім, що таке дім, бо для багатьох українських дітей, які зараз знаходяться і тут, у Ліверпулі, по всій Європі, ця концепція дому доволі складна. І от про це буде проєкт зі зміями", – розповіла керівниця мистецьких програм.

євробачення
Джамала для проєкту "QIRIM". Фото: jamalajaaa/Instagram

Бубнова також додала, що раніше у Британії було мало уявлень про Україну, але за останній рік, а також завдяки наполегливій роботі Британської ради та Українського інституту у межах Сезону культури вдалося ознайомити британців з сучасною українською культурою.

"Ліверпуль є такою квінтесенцією цього року подій сезонних. Тут дійсно зібрана ледь не вся сучасна візуальна сцена, дуже багато цікавих митців, які працюють зараз в Україні, і вони показані тут. Мені здається, що ми ознайомили Британію з Україною, тобто вони знають, що таке сучасна Україна. І сподіваюся, що будуть тягнутися і розуміти про нас ще більше", — додала вона.

EuroFestival став можливим завдяки підтримці Міністерства культури, медіа та спорту Великої Британії, а також Британської Ради, Spirit of 2012 та Мистецької Ради Англії. Контент-партнерами виступають Український інститут, BBC, Liverpool ONE, The Liverpool BID та Royal Liverpool Albert Dock.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок