9 травня у Великій Британії почнеться "Євробачення". Але окрім власне конкурсу на жителів Ліверпуля чекає EuroFestival, який уже почався 1 травня. У ефірі програми "Культурний інстинкт" керівниця мистецьких програм Британської Ради Анна Бубнова розказала більше про очікування від подій та проєкти, які плануються або уже реалізовані.
"З 24 проєктів 19 – це колаборація між британськими і українськими митцями. (…) "Єврофест" тут повсюди, практично на кожному кроці, принаймні у центральній частині міста", – зазначає вона.
Також Бубнова додала, що необхідно було знайти баланс між реальністю, у якій живе Україна зараз, та мистецтвом, "святом музики", як часто називають "Євробачення". І, на її думку, це вдалося саме через співпрацю з ліверпульською командою організаторів, яка прислухалася до українців.
"Чорнобильдорф" та "Sounds Of Freedom": чим дивує британців EuroFestival
Вона також розповіла більше про проєкт Soloveiko Songbird ("Соловейко — співоча пташка") – велику інсталяцію з 12 соловейків, що за задумом мають символізувати різні регіони України.
"Насправді концепція соловейків дуже проста: з одного боку, скульптури в просторі, які створені місцевими ситцями, але у співпраці з українською художницею Світланою Рейніш, яка живе і працює тут. І вони запросили до співпраці київського композитора Антона Дегтярьова, який створив саме музикальну концепцію", – зазначила Бубнова.

Бубнова додала, що також всі очікують на проєкт Джамали "QIRIM" та проєкт із повітряними зміями.
"Це теж співпраця дітей ліверпульських і українських дітей. Вони будуть розмальовувати зміїв, відпускати одночасно у повітря. І, власне, концепція там була про дім, що таке дім, бо для багатьох українських дітей, які зараз знаходяться і тут, у Ліверпулі, по всій Європі, ця концепція дому доволі складна. І от про це буде проєкт зі зміями", – розповіла керівниця мистецьких програм.

Бубнова також додала, що раніше у Британії було мало уявлень про Україну, але за останній рік, а також завдяки наполегливій роботі Британської ради та Українського інституту у межах Сезону культури вдалося ознайомити британців з сучасною українською культурою.
"Ліверпуль є такою квінтесенцією цього року подій сезонних. Тут дійсно зібрана ледь не вся сучасна візуальна сцена, дуже багато цікавих митців, які працюють зараз в Україні, і вони показані тут. Мені здається, що ми ознайомили Британію з Україною, тобто вони знають, що таке сучасна Україна. І сподіваюся, що будуть тягнутися і розуміти про нас ще більше", — додала вона.
EuroFestival став можливим завдяки підтримці Міністерства культури, медіа та спорту Великої Британії, а також Британської Ради, Spirit of 2012 та Мистецької Ради Англії. Контент-партнерами виступають Український інститут, BBC, Liverpool ONE, The Liverpool BID та Royal Liverpool Albert Dock.
Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube
Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!