"Наші громадяни мають вижити": Данілов про отримання паспортів РФ жителями ТОТ

"Наші громадяни мають вижити": Данілов про отримання паспортів РФ жителями ТОТ

Олексій Данілов
Cекретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Фото: УНІАН

Секретар РНБО Олексій Данілов вважає, що задля збереження життя українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях можуть брати російські паспорти.

Про це він сказав в етері телемарафону "Єдині новини".

"Життю людини загрожує (небезпека, — ред. ) і окупант може позбавити життя, то людина має ухвалювати для себе непросте рішення, але вижити обов’язково за будь-яких умов. Це наші громадяни, які опинилися у вкрай складному стані, і це не є їхня провина. Тому вижити і ще раз вижити. Наші громадяни дуже будуть потрібні для розбудови нашої держави після того, як наші ЗС звільнять наші території", — сказав секретар РНБО.

Водночас Данілов попередив тих, хто працює з окупаційною владою, хто допомагає росіянам і виконує їхні вказівки.

"Це окрема ситуація. І ми після звільнення наших територій зможемо чітко розібратися, в кого які були обставини в житті", — наголосив він.

Раніше віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук рекомендувала українцям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, не брати російські паспорти, за можливості виїхати звідти і чекати на Збройні Сили України.

Перед тим уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець сказав, що українці на ТОТ задля збереження власного життя мають брати російський паспорт або у будь-який спосіб виїжджати з таких територій.

Лубінець у коментарі Суспільному заявив, що звернеться до Кабміну з вимогою пояснити слова віцепрем'єрки Ірини Верещук. Лубінець наполягає, що заради виживання не варто відмовлятись від паспорта РФ, якщо немає змоги виїхати з тимчасово окупованих територій.

Що відомо про спробу анексії РФ окупованих територій України

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня 2022 року розпочались псевдореферендуми про "приєднання" до РФ. 30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

Читайте також: "Стріляла Україна. Скажете інакше — нікуди не доїдете". Три історії про окупацію та вимушену евакуацію через РФ

Вибір редакції

На початок