Верещук рекомендує українцям на ТОТ не брати паспорти РФ

Верещук рекомендує українцям на ТОТ не брати паспорти РФ

Важливо
Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук
. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, фото: Мінреінтеграції

Віцепрем’єр-міністерка — міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук рекомендує українцям, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, не брати російські паспорти, за можливості виїхати звідти і чекати на Збройні Сили України. Напередодні уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець сказав, що українці на ТОТ задля збереження власного життя мають брати російський паспорт або у будь-який спосіб виїжджати з таких територій.

Верещук нагадала, що минулого тижня росіяни ухвалили черговий указ, спрямований на подальше обмеження прав українців на тимчасово окупованих територіях.

“Вони хочуть, щоб українці або стали росіянами, або виїхали з тимчасово окупованих територій. По-перше, перетворити українців на росіян неможливо. Примусова паспортизація або репресії не допоможуть. По-друге, хто сказав, що росіяни будуть довго жити на тимчасово окупованих територіях?” — написала Верещук.

За її словами, немає проблем у тому, якщо окупанти хочуть депортувати з ТОТ українців, які не хочуть брати російські паспорти. Бо, як відзначила Верещук, росіяни самі не випускають українців з ТОТ на підконтрольну територію — в порушення міжнародного права та всупереч елементарним гуманітарним міркуванням.

Тому 1 травня Мінреінтеграції вкотре звернулось до російської сторони та Міжнародного Комітету Червоного Хреста з вимогою відкрити гуманітарні коридори. Для того, щоб українці з ТОТ могли виїхати на підконтрольну Уряду територію.

Верещук написала:

“Мої рекомендації українцям на ТОТ залишаються тими самими:

  • російські паспорти не брати;
  • з окупантами не співпрацювати;
  • за можливості виїхати;
  • чекати ЗСУ”.

27 квітня президент РФ Володимир Путін підписав указ, що затверджує особливості правового становища мешканців тимчасово окупованих регіонів ("ДНР", "ЛНР", частин Херсонської та Запорізької областей), які вирішили не вступати до громадянства РФ.

"Жителі нових територій, які не прийняли громадянство РФ і таким чином визнаються іноземцями, можуть бути видворені з Росії, якщо створюватимуть загрозу її національній безпеці. Зокрема, йдеться про людей, які виступають за насильницьку зміну основ конституційного ладу РФ, планують або фінансують теракти чи екстремістські злочини", — йдеться у документі.

Що відомо про спробу анексії РФ окупованих територій України

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вересня розпочались, а 27 вересня завершились, псевдореферендуми про приєднання до РФ.

30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

Читайте також

Нічна повітряна атака РФ, лівобережжя Херсонщини, паспорти РФ на окупованих територіях. 432 день війни. Онлайн

На початок