У Рівному розробили нову редакцію положення, яке регулює вигляд вивісок. Що передбачається

У Рівному розробили нову редакцію положення, яке регулює вигляд вивісок. Що передбачається

У Рівному розробили нову редакцію положення, яке регулює вигляд вивісок. Що передбачається
Фото: Суспільне Рівне

Депутатська комісія Рівнеради разом з управлінням містобудування та архітектури розробили нову редакцію положення, яке регламентує вигляд вивісок. Згідно з ним, якщо власники не виконають припис про демонтаж, представники влади матимуть право демонтувати її за рішенням виконкому. Положення діятиме також у Квасилові.

Голова комісії з упорядкування вивісок Анастасія Кулакевич розповіла, що вивіски у центрі міста не відповідають затвердженим нормам. Посилалась вона на положення про порядок розміщення вивісок у Рівному, яке було затверджене у 2018 році.

"По-перше, ніяких офіційних приписів, листів і зауважень з боку міської влади ми не отримали. А, по-друге, якщо є порушення, ми, звичайно, будемо виправляти ці порушення, згідно з постановою. Така у нас позиція. Вивчити правильно всі параметри, які повинні відповідати, конструктиви зробити, щоб підрядна організація змогла це виготовити — тоді ми замінимо. Точної дати я зараз не можу сказати, але ми вже вивчаємо це питання", — зазначив маркетолог ломбарду "Благо" Ярослав Філецький.

У Рівному напрацювали пропозиції у положенні, яке регулює вигляд вивісок
Фото: Суспільне Рівне

Зі слів Анастасії Кулакевич, підприємці часто використовують вивіски як рекламу і таким чином псують початковий вигляд будівлі, на якій їх розміщують.

"Вивіска має виконувати функцію навігації по місту. Це допоміжний елемент, який зорієнтує людину в просторі, що ось тут є конкретний магазин. Це не має бути рекламою, це немає бути величезним більмом на будинку, який затьмарює все навколо. У вивіски інша функція", — пояснила голова комісії з упорядкування вивісок Рівнеради.

Читайте також: Владі пропонують дозволити демонтаж неправильних вивісок у Рівному та Квасилові
У Рівному напрацювали пропозиції у положенні, яке регулює вигляд вивісок
Фото: Суспільне Рівне

Нині власники бізнесу за неправильну вивіску можуть отримати припис від департаменту муніципальної варти, зауважила начальниця відділу контролю за благоустроєм Вікторія Прокопчук. Минулого року їх винесли п'ять, цьогоріч — дев'ять.

"За самі вивіски ми не складали протоколи про адміністративні правопорушення, тільки виносили приписи, де чітко описували саму проблему, яке порушення виявили. Це або перевищувало розмір самої вивіски, або вона була розміщена у невідповідному місці. Як саме будемо проводити роботу із вивісками, зможемо більш детально сказати, коли безпосередньо вивчимо порядок, тому що станом на сьогодні він не прийнятий, є тільки проєкт", — зауважила вона.

Читайте також: Що не так із вивісками у Рівному та якими вони мають бути. Пояснює архітекторка
У Рівному напрацювали пропозиції у положенні, яке регулює вигляд вивісок
Фото: Суспільне Рівне

Депутатська комісія Рівнеради разом з управлінням містобудування та архітектури розробили нову редакцію положення, яке регламентує встановлення вивісок і табличок.

"Спершу муніципальна варта має взяти зі свого штатного розпису людину, яка буде займатися виключно вивісками, тому що це достатньо об'ємна робота. Аналізувати, виносити приписи там, де не реагують, накладати адміністративний штраф, у вказані терміни виносити на міськвиконком рішення про демонтаж. Якщо міськвиконком погоджує, тоді цю вивіску демонтовує департамент інфраструктури та благоустрою", — зазначила Анастасія Кулакевич.

Вона додала: нове положення мають розглянути на найближчому засіданні міськвиконкому.

Читайте також

  • "Якщо люди тут пройдуть, звикнуть — там буде набагато легше": як бійці на Рівненщині тренуються на новій смузі перешкод
  • Рівненщиною пройде холодний фронт: яку погоду прогнозують на найближчі дні
  • Будівництво стадіону Авангард у Рівному: ексочільнику УКБ оголосили підозру. Він прокоментував справу

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок