В Україні запрацював єдиний реєстр зниклих безвісти — Мінреінтеграції

В Україні запрацював єдиний реєстр зниклих безвісти — Мінреінтеграції

Важливо
Зниклі безвісти
Жінка з дітьми. Getty Images

В Україні запрацював єдиний реєстр зниклих безвісти, до якого будуть вноситися дані про зниклих. Реєстр розроблено Міністерством внутрішніх справ спільно з уповноваженим зі зниклих безвісти осіб та іншими відомствами.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

У реєстрі буде зібрано та централізовано дані щодо зниклих безвісти: ПІБ людини, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети людини.

"Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну пошукову роботу. Лише взаємодіючи з іншими відомствами, нам вдасться якомога швидше розшукати зниклих людей", — сказав уповноважений зі зниклих безвісти осіб Олег Котенко.

Також до реєстру буде внесено інформацію про наявність чи відсутність рішення суду про визнання людини безвісно відсутньою або оголошення померлою, а також інші дані, що використовуються для забезпечення обліку осіб.

За даними МВС на сьогодні офіційно підтверджено близько 23 тисячі осіб, які вважаються безвісти зниклими за особливих обставин – внаслідок воєнних дій.

Уповноважений зі зниклих безвісти осіб Олег Котенко в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомляв, що станом на 18 квітня зниклими безвісти вважають близько семи тисяч військових.

З січня 2023 року в Україні запровадили новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Громадяни України можуть звертатися до уповноваженого щодо отримання або перевірки необхідних даних про зниклих безвісти осіб, які можуть перебувати на території РФ або на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте також

Зникли безвісти близькі або родичі: з чого почати пошук й куди потрібно звертатися

Знайти всіх: Котенко розповів, як відбуваються пошуки тіл загиблих

Полонені та зниклі безвісти: куди звертатися родичам військових на Харківщині

Зниклі безвісти. Куди звертатися рідним на Дніпропетровщині

На початок