В Україні зниклими безвісти вважаються близько семи тисяч військових

В Україні зниклими безвісти вважаються близько семи тисяч військових

Важливо
Олег Котенко
. Олег Котенко. Фото: Facebook/Олег Котенко

В Україні станом на сьогодні зниклими безвісти вважають близько семи тисяч військових.

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" сказав уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, Олег Котенко.

"Цифра трохи більша за сім тисяч. Ми розраховуємо на те, що ті люди, яких ми розшукуємо як зниклих безвісти, вони все ж полонені. У нас є статистика, 60-65% зниклих безвісти це живі люди, які перебувають у полоні, а інші, на жаль, — загиблі", — сказав він.

З січня 2023 року в Україні запровадили новий інструмент пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Громадяни України можуть звертатися до уповноваженого щодо отримання або перевірки необхідних даних про зниклих безвісти осіб, які можуть перебувати на території РФ або на тимчасово окупованих територіях України.

Алгоритм пошуку зниклих безвісти під час війни

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець 21 грудня 2022 року оприлюднив алгоритм з пошуку зниклих безвісти військовослужбовців.

Омбудсмен радить зібрати інформацію про причину відсутності зв’язку із захисником у військової частини. Зокрема зателефонувати на її гарячу лінію та уточнити останнє місцезнаходження захисника та обставини, після яких він зник. Крім того, слід встановити комунікацію із територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, з якого була мобілізована людина, а також перевірити наявність чи відсутність повідомлення від частини про підтвердження статусу зниклого безвісти.

Лубінець також рекомендує використовувати українські ресурси для пошуку особи самостійно. Це телеграм-канали з пошуку людей під час війни та українські сервіси з пошуку зниклих або загиблих.

Читайте також

Повернути всіх. Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

На початок