Facebook, Whatsapp та Twitter призупиняють співпрацю з поліцією Гонконгу через закон про нацбезпеку регіону, ухвалений китайською владою.
"Як і багато громадських організацій, лідерів та організацій громадянського суспільства, а також галузевих колег, ми маємо серйозні занепокоєння як щодо процесу розвитку, так і реальної мети цього закону", - заявив прессекретар Twitter, передає CNN.
Соцмережі заявили, що вони призупиняють обробку запитів влади Гонконгу "в очікуванні подальшої оцінки впливу Закону про національну безпеку, включно з формальною ретельною перевіркою захисту прав людини та консультацією з експертами з прав людини".
У Facebook заявили, що вірять, що свобода слова є фундаментальним правом людини.
При цьому влада Гонконгу заявляє, що в регіоні все ще існує свобода слова. До ув'язнення може призвести тільки подальше поширення слогану "Звільнити Гонконг - революція нашого часу".
Facebook та WhatsApp заявили, що вони відповідають лише на ті запити від правоохоронних органів, які відповідають їхнім умовам надання послуг і лише тоді, коли запити відповідають міжнародним стандартам прав людини.
Що відомо
- 1 липня в день набуття чинності закону про нацбезпеку затримано більше 300 мітингувальників за несанкціоновану акцію, хуліганство та інші правопорушення, серед яких 9 ймовірних порушень нового закону.
- 30 червня Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який каратиме за спроби підриву державної влади КНР, акти сецесії та змову з зовнішніми силами.
- Уряд Гонконгу переконує мешканців, що нові закони не порушать їхні права.
- Сполучені Штати Америки можуть запровадити санкції проти офіційних осіб Китаю через ситуацію з Гонконгом.
- Раніше радник президента США з питань безпеки Роберт О’Браєн заявив, що Сполучені Штати можуть запровадити санкції проти Китаю, якщо Пекін вдасться до обмеження автономії Гонконгу.
- Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
- 24 травня поліція застосувала сльозогінний газ до людей, які протестують проти закону Пекіна.
- Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.