Facebook та Twitter більше не надаватимуть поліції Гонконгу дані про користувачів

Facebook та Twitter більше не надаватимуть поліції Гонконгу дані про користувачів

Facebook та Twitter більше не надаватимуть поліції Гонконгу дані про користувачів
АР

Facebook, Whatsapp та Twitter призупиняють співпрацю з поліцією Гонконгу через закон про нацбезпеку регіону, ухвалений китайською владою.

"Як і багато громадських організацій, лідерів та організацій громадянського суспільства, а також галузевих колег, ми маємо серйозні занепокоєння як щодо процесу розвитку, так і реальної мети цього закону", - заявив прессекретар Twitter, передає CNN.

Соцмережі заявили, що вони призупиняють обробку запитів влади Гонконгу "в очікуванні подальшої оцінки впливу Закону про національну безпеку, включно з формальною ретельною перевіркою захисту прав людини та консультацією з експертами з прав людини".

У Facebook заявили, що вірять, що свобода слова є фундаментальним правом людини.

При цьому влада Гонконгу заявляє, що в регіоні все ще існує свобода слова. До ув'язнення може призвести тільки подальше поширення слогану "Звільнити Гонконг - революція нашого часу".

Facebook та WhatsApp заявили, що вони відповідають лише на ті запити від правоохоронних органів, які відповідають їхнім умовам надання послуг і лише тоді, коли запити відповідають міжнародним стандартам прав людини.

Що відомо

  • 1 липня в день набуття чинності закону про нацбезпеку затримано більше 300 мітингувальників за несанкціоновану акцію, хуліганство та інші правопорушення, серед яких 9 ймовірних порушень нового закону.
  • 30 червня Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який каратиме за спроби підриву державної влади КНР, акти сецесії та змову з зовнішніми силами.
  • Уряд Гонконгу переконує мешканців, що нові закони не порушать їхні права.
  • Сполучені Штати Америки можуть запровадити санкції проти офіційних осіб Китаю через ситуацію з Гонконгом.
  • Раніше радник президента США з питань безпеки Роберт О’Браєн заявив, що Сполучені Штати можуть запровадити санкції проти Китаю, якщо Пекін вдасться до обмеження автономії Гонконгу.
  • Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
  • 24 травня поліція застосувала сльозогінний газ до людей, які протестують проти закону Пекіна.
  • Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.

На початок