У Гонконгу поліція застосувала сльозогінний газ і перцеві балончики до людей, які протестують проти плану Пекіна нав'язати Гонконгу свій закон про національну безпеку.
Пости, розміщені в соціальних мережах, показують, що люди зібралися в районі Козвей-Бей і вимагають розслідування жорстокості поліції до мітингарів.
Деякі учасники протестів тримають плакати "Свободу Гонконгу", "Революція зараз".
Гонконг. AP
На вулиці вийшли тисячі людей.
Гонконг. AP
Учасники протестів намагалися перекрити дорогу, в результаті чого поліція застосувала сльозогінний газ.
Що відомо
- У четвер Пекін запропонував своє законодавство в області безпеки для Гонконгу. У ньому йдеться про право Китаю застосовувати національні закони на території Гонконгу. Також він забороняє втручання в справи Гонконгу зарубіжних і зовнішніх сил. Це викликало хвилювання на фінансових ринках і критику з боку іноземних урядів, міжнародних правозахисних груп.
- Пекін хоче створити урядові розвідувальні органи Китаю у Гонконгу в обхід законотворчого органу Гонконгу – Законодавчої ради.
- Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
- Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.