США введуть санкції проти Китаю через дії щодо Гонконгу

США введуть санкції проти Китаю через дії щодо Гонконгу

США введуть санкції проти Китаю через дії щодо Гонконгу

Сполучені Штати Америки запровадять санкції проти офіційних осіб Китаю через ситуацію з Гонконгом. Також США призупинять в'їзд із КНД іноземних громадян, які можуть нести ризики для безпеки країни.

Таку заяву зробив очільник Білого дому Дональд Трамп під час пресконференції. За його словами, Китай порушив свою обіцянку щодо автономії Гонконгу.

"Китай замінив свою обіцяну формулу "Одна країна, дві системи" на "Одна країна, одна система", - сказав Трамп.

Він назвав це "трагедією Гонконгу" і додав, що регіон більше не є достатньо автономним, щоб заслужити особливе ставлення з боку США. Зважаючи на це уряд США перегляне відносини з Гонконгом, включаючи надані автономії пільги.

Окрім того, за словами Трампа, Китай "протягом багатьох років здійснював незаконне шпигунство" в Штатах. Тому США призупинять в'їзд у країну певних іноземних громадян з Китаю, яких визначили як потенційну загрозу національній безпеці Сполучених Штатів.

Що відомо

  • 28 травня парламент Китаю підтримав новий законопроєкт про безпеку для Гонконгу.
  • Уряд Гонконгу переконує мешканців, що нові закони не порушать їхні права.
  • Раніше радник президента США з питань безпеки Роберт О’Браєн заявив, що Сполучені Штати можуть запровадити санкції проти Китаю, якщо Пекін вдасться до обмеження автономії Гонконгу.
  • Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
  • 24 травня поліція застосувала сльозогінний газ до людей, які протестують проти закону Пекіна.
  • Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.
На початок