Україна отримала грант від США на суму 1,25 мільярдів доларів

Україна отримала грант від США на суму 1,25 мільярдів доларів

Україна отримала грант від США на суму 1,25 мільярдів доларів
Будівля Міністерства фінансів України. Getty Images

Сьогодні 28 квітня до державного бюджету України через Цільовий фонд Світового банку надійшли грантові кошти у розмірі 1,25 млрд доларів США від Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Зазначається, що фінансування було надано у межах четвертого додаткового фінансування для Проєкту "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE).

“Партнерство з США та командою Світового банку під час війни дозволяє Уряду України фінансувати першочергові соціальні видатки у повному обсязі. Водночас допомога у формі грантів не збільшує боргове навантаження та сприяє стабілізації фінансової системи”, — зазначив міністр фінансів України Сергій Марченко.

У Мінфіні додали, що кошти від США буде спрямовано на забезпечення пенсійних виплат, окремих програм державної соціальної допомоги (виплати ВПО), зарплат працівників охорони здоров’я та виплат співробітникам ДСНС.

Раніше заступник голови Національного банку України Сергій Ніколайчук заявив, що Україна у цьому році очікує отримати 42 мільярди доларів фінансової допомоги, включно з 4,6 мільярдами доларів від Міжнародного валютного фонду.

Читайте також

Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25%

Інфляція у 2023 році сповільниться до 14,8% — Нацбанк

Ситуація обнадійлива: В НБУ прогнозують уповільнення інфляції

На початок