Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25%

Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25%

Важливо
Нацбанк України
. Фото: УНІАН

Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 25%. Про це на брифінгу щодо рішень з монетарної політики повідомив голова Національного банку України Андрій Пишний.

“Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних. Це підтримає ефекти від попередніх заходів із посилення привабливості гривневих активів, дасть змогу й надалі забезпечувати стійкість валютного ринку та формувати належні передумови для збереження сталого тренду на зниження інфляції та пом’якшення валютних обмежень", — сказав Пишний.

Утримання облікової ставки на рівні 25%, запровадження додаткових інструментів для захисту заощаджень громадян від інфляційного знецінення, а також заходи з активізації конкуренції банків за строкові депозити сприяли посиленню курсової стійкості, зазначили в НБУ. У тому числі завдяки цим заходам попит на гривневі інструменти почав зростати, тоді як на іноземну валюту — скоротився, відзначили у Нацбанку.

У січні 2022 року НБУ підняв облікову ставку до 10%. З початком військової агресії облікова ставка залишалася незмінною. 3 червня 2022 року облікову ставку було підвищено з 10 до 25%.

Довідка. Облікова ставка – один із методів стримування інфляції. Це відсоток, під який НБУ надає кошти банкам та, відповідно, нижче якого комерційним банкам невигідно давати кредити клієнтам. Чим вища облікова ставка, тим вища вартість кредитів та депозитів, що стимулює заощаджувати більше грошей. А зниження облікової навпаки – стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.

Читайте також

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія обстріляла Миколаїв та Херсон. 428 день війни. Онлайн

Інфляція у 2023 році сповільниться до 14,8% — Нацбанк

Ситуація обнадійлива: В НБУ прогнозують уповільнення інфляції

На початок