"Укрпошта" закликає світ не визнавати марки РФ з окупованими територіями України

"Укрпошта" закликає світ не визнавати марки РФ з окупованими територіями України

Логотип Укрпошти
. Логотип Укрпошти. Фото: УНІАН

Укрпошта” звернулася до Всесвітнього Поштового Союзу (ВПС) із проханням вжити негайних заходів щодо протидії випуску “Поштою Росії” 12 червня 2023 року 4-х поштових марок "Россия. Регионы. Донецкая Народная Республика. Запорожская область. Луганская народная Республика. Херсонская область".

Відповідне звернення Пані посол України в Швейцарії Ірина Венедіктова передала голові ВПС Масахіко Мєтокі в четверг, 27 квітня, інформує пресслужба поштового оператора.

Зокрема, “Укрпошта” просить Всесвітній Поштовий Союз не реєструвати в системі нумерації поштові марки Росії, присвячені тимчасово окупованим українським територіям. А також усі наступні поштові марки Росії як країни-агресора.

Також “Укрпошта” закликає керівництво ВПС направити до поштових адміністрацій-членів Всесвітнього поштового союзу циркулярний лист із закликом вважати недійсними поштові марки РФ “Россия. Регионы. Донецкая Народная Республика. Запорожская область. Луганская народная Республика. Херсонская область” та відповідно не приймати до обробки оплачену цими поштовими марками письмову кореспонденцію.

"Зважаючи на продовження Росією практики здійснення поштових випусків, в яких “легітимізується” військове захоплення територій суверенної держави, що є грубим порушенням норм міжнародного права та регламентів ВПС, закликаємо Всесвітній поштовий союз невідкладно відреагувати на дії російської федерації, з метою недопущення легітимізації та повторного здійснення росією незаконних випусків, які порушують територіальний суверенітет України",  — йдеться у документі.

В “Укрпошті” нагадали, що в 2014 році “Пошта Росії” випустила марки, пов’язані з тимчасово окупованими територіями Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Тоді Всесвітній поштовий союз на прохання України розповсюдив циркулярний лист № 136/2014 "Україна – Заява стосовно випуску поштових марок" із позицією “Укрпошти” відносно несумісності з положеннями Конвенції ВПС випуску РФ таких поштових марок, і пропозицією щодо невизнання таких марок з боку країн-членів ВПС.

В 2022 році “Укрпошта” вже зверталася до ВПС та країн-членів з проханням запровадити санкції проти Росії у сфері філателії. В травні 2022 року ВПС достроково усунув від головування в комісії "Митниця".

“Таких результатів вдалося досягти значною мірою за послідовного сприяння Посольства України в Швейцарії, яке координує роботу України з Всесвітнім Поштовим Союзом. Також завдяки зусиллям української дипломатії в Швейцарії в травні минулого року Адміністративна рада Всесвітнього поштового союзу більшістю голосів ухвалила резолюцію на підтримку України та "Укрпошти", — зазначили у пресслужбі.

Що відомо про спробу анексії РФ окупованих територій України

На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей 23 вереснярозпочались, а 27 вересня завершились, псевдореферендуми про приєднання до РФ.

30 вересня президент Росії Володимир Путін підписав "укази" про визнання Херсонської та Запорізької областей "незалежними територіями".

5 жовтня Президент РФ Володимир Путін затвердив ратифікацію “договорів” про “прийняття” тимчасово окупованих територій України — “ДНР”, “ЛНР”, Запорізької та Херсонської областей — до складу РФ і підписав федеральні конституційні закони про включення їх до складу Росії.

Читайте також

Нічний ракетний удар по Дніпру та Умані, ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей. 429 день війни. Онлайн

РФ планує провести регіональні вибори на окупованих територіях 10 вересня — британська розвідка

Путін підписав указ щодо можливої депортації мешканців ТОТ без громадянства РФ

На початок