Встановлено імена понад 21 тисячі військових РФ, які загинули в України — ЗМІ

Встановлено імена понад 21 тисячі військових РФ, які загинули в України — ЗМІ

Армія РФ
. Фото: УНІАН

На основі відкритих джерел журналістам вдалося встановити імена 21 700 російських військових, які загинули на війні проти Україні. Темпи приросту втрат продовжують залишатися високими, причому у загонах, складених не тільки з ув'язнених, а й у спеціалізованих підрозділах армії РФ.

Про це повідомляє російська служба BBC.

Російська служба BBC спільно з виданням "Медіазона" (визнано в Росії "іноагентом") та командою волонтерів встановила, що за 14 місяців повномасштабної війни армія РФ втратила щонайменше 3 401 "елітних військових" : бійців спецзагонів ГРУ та Росгвардії, десантників, морських піхотинців та військових пілотів. На їхню підготовку пішли роки зусиль та мільйони доларів.

Зазначається, що йдеться тільки про ті дані, які журналістам вдається знайти та перевірити за відкритими джерелами, тобто реальна кількість втрат напевно ще більша.

За останні два тижні вдалося встановити імена 1 249 загиблих (щонайменше 54 з них служили в елітних підрозділах). Це значно вище, ніж середні показники 2022 року. У перші 12 місяців війни російські джерела щотижня інформували про приблизно 250-300 загиблих.

Третина всіх цих втрат припадає на тих, хто до початку війни не був пов'язаний з армією – добровольців, мобілізованих, ув'язнених та нещодавно набраних співробітників приватних військових компаній. Судячи з відкритих даних, найбільших втрат в останні місяці, як і раніше, зазнають ув'язнені, що воюють в районі Бахмута, багато втрат і в загонах мобілізованих.

"Ми припускаємо, що наш список може містити щонайменше вдвічі менше імен загиблих, ніж насправді поховано у Росії. Такого висновку ми дійшли, вивчаючи обстановку на цвинтарях у більш ніж 65 російських населених пунктах протягом останніх 14 місяців", — зазначають журналісти-розслідувачі.

Отже, за найбільш консервативною оцінкою, під час вторгнення в Україну Росія могла втратити 43 400 людей загиблими.

Загальні безповоротні втрати Росії (тобто число тих, хто вибув з ладу через поранення чи смерть, або зник безвісти) можуть становити щонайменше 195 000 людей.

Такі цифри отримано на основі спостережень Центру військово-морського аналізу США, згідно з якими на кожного загиблого російського військового під час війни в Україні припадає в середньому близько трьох з половиною поранених.

Зазначається, що до цієї кількості втрат не входять ті, хто воював на боці Росії у складі "народних міліцій" Донецька та Луганська. Крім того, не вдається встановити навіть приблизно кількість військових, які зникли безвісти.

За даними Генштабу України, станом на ранок 28 квітня, з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України, втрати російських військових складають близько 189 460 осіб.

Читайте також

Вибух, спалах, пожежа — рятувальники шукають тіла загиблих після влучання ракети РФ в будинок в Умані — фоторепортаж

Путін підписав закон про позбавлення набутого громадянства за "дискредитацію армії РФ"

"РФ не знає, як зберегти лице і як закінчити "спеціальну військову операцію" — Резніков

На початок