Ще 57 українців, постраждалих від війни евакуювали на лікування за кордон — МОЗ

Ще 57 українців, постраждалих від війни евакуювали на лікування за кордон — МОЗ

Міністерство охорони здоров'я України
. Міністерство охорони здоров'я. Фото: Facebook/МОЗ

На спеціалізоване лікування та реабілітацію за кордон евакуйовано ще 57 постраждалих від війни українців.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

"Завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії 19 українців евакуйовано на спеціалізоване лікування до клінік Хорватії. Зазначимо, що це був перший досвід співпраці щодо медевакуації до цієї країни. Ще 38 громадян України були транспортовані до Польщі на Канадську фундацію, де лікарі з Канади разом із командою оперують наших військових і цивільних та надають потрібну медичну допомогу постраждалим", — йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що доправлення на лікування за кордон постраждалих від війни українців здійснюється практично щодня. Евакуюють дорослих і дітей із комбінованими пораненнями, опіками, мінно-вибуховими травмами та іншими тяжкими захворюваннями, від яких наразі лікувати в Україні складно.

Пацієнтів супроводжують родичі або близькі, враховуючи потребу у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан, а також у подальшому післяопераційному догляді.

"Спочатку міжнародні партнери у взаємодії зі службою екстреної медичної допомоги МОЗ забезпечують транспортування пацієнтів від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому у Польщі. А далі естафету підхоплюють повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт, якими транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування та подальшої реабілітації", — йдеться у повідомленні.

21 квітня у МОЗ повідомляли, що загалом від початку повномасштабної війни Росії проти України до клінік ЄС евакуйовано понад 3 тисячі українців.

Читайте також

Ляшко розповів, скільки відновлено медзакладів, зруйнованих за час війни

"Я надихався пораненими, як вони бігають та боксують" — Олександр "Терен" про травму, адаптацію та Ігри нескорених

Українським військовим спростили виїзд на лікування за кордон

Реформа ВЛК: Міноборони перевірить випадки недобросовісного ставлення медиків до військових

Для відновлення медичних закладів, зруйнованих Росією, вже зараз необхідно щонайменше 2 млрд грн — Віктор Ляшко

На початок