Українським військовим спростили виїзд на лікування за кордон

Українським військовим спростили виїзд на лікування за кордон

поранений український військовий
. Поранений український військовий. Фото: Тарас Ібрагімов / Суспільне

В Україні спростили механізм направлення поранених військових на лікування за кордон. Відповідну постанову ухвалив Кабмін, повідомляє МОЗ.

Відтепер медзаклад, в якому військовий перебуває на лікуванні, самостійно формуватиме висновок про необхідність направлення на лікування за кордон та надсилатиме пакет документів до відповідного державного органу, що входить до складу сектору безпеки й оборони.

Таким чином, висновок про необхідність направлення військового на лікування за кордон прийматиметься без консиліуму військово-медичного закладу.

Дивіться також: Як у військовому госпіталі рятують поранених бійців. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Як зазначив на засідання уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль, це суттєвий крок, аби захисники України могли в максимально стислі терміни отримати необхідне лікування чи реабілітацію за кордоном, без зайвих бюрократичних процедур.

"Одним із пріоритетів уряду є реформа медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій. Сьогодні приймаємо постанову про спрощення виїзду наших поранених бійців на лікування за кордон. Тепер таке направлення вони зможуть отримати в тому медзакладі, де проходять лікування чи реабілітацію. Без затягування, без черг, без бюрократії", — зазначив він.

Україна бере участь в європейській програмі "Евакомед", яка дозволяє направляти за кордон в рамках медичної евакуації поранених і постраждалих внаслідок бойових дій.

Читайте також

"Я — триста, я — триста". Репортаж з військового госпіталю

"Боремося, щоб медичні послуги надавали якісно". Як правозахисний центр "Принцип" допомагає пораненим бійцям з ВЛК

На початок