Реформа ВЛК: Міноборони перевірить випадки недобросовісного ставлення медиків до військових

Реформа ВЛК: Міноборони перевірить випадки недобросовісного ставлення медиків до військових

Важливо
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр на зустрічі з волонтерами, 27 квітня 2023 року
Заступниця міністра оборони Ганна Маляр на зустрічі з волонтерами медичної сфери, 27 квітня 2023 року. Фото: Телегам Ганни Маляр

Міноборони перевірить випадки недобросовісного ставлення медиків до військових. Про це за підсумками зустрічі з громадськими діячами та волонтерами медичної сфери повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, на зустрічі волонтери озвучили деякі конкретні випадки недобросовісного виконання окремими особами своїх обов’язків у сфері медзабезпечення військовослужбовців. Міністр доручив перевірити всі ці випадки і прийняти відповідні заходи.

Зокрема, на зустрічі йшлося і про роботу військово-лікарських комісій.

За даними Маляр, зараз відбувається:

  1. масштабування мережі ВЛК, розширено кількість військово-лікарських комісій за рахунок їх створення у цивільних лікарнях
  2. започатковано пілотні проєкти з електронного документообігу
  3. розроблено такий цифровий продукт, як електронна черга. Йдеться наразі про п‘ять міст України, в яких найбільш завантажені військово-лікарські комісії, — Харків, Львів, Київ, Вінницю та Одесу. У найближчих планах перевести всі військово-лікарські комісії на роботу з електронними чергами
  4. розроблено і проголосовано у першому читанні два законопроєкти, покликаних спростити процедуру проходження ВЛК

“Громадські діячі та волонтери з медичної сфери запропонували створити постійно діючу групу для системної комунікації та спільні роботи. Міноборони підтримує цю пропозицію”, — зазначила Маляр.

У зустрічі взяли участь понад 20 людей. Серед них — волонтерка Юлія “Тайра” Паєвська, засновниця громадської організації “АСТ” Ольга Гужва, Ганна Майборода з Всеукраїнського об’єднання “Патріот”, голова “Спілки ветеранів АТО” Сергій Бабаєв, директор “Консорціуму ветеранських організацій сходу” Павло Федоров, керівниця Громадської ради Білоцерківщини Ольга Цуканова, Любов Галан із ГО “Принцип”.

Читайте також: Зміни у роботі військово-лікарських комісій ідуть за планом — Маляр

Раніше повідомлялося, що військовослужбовці, які проходили або проходять лікування поранень, отриманих під час виконання бойових завдань, обурювалися через неналежне надання їм медичної допомоги.

Що відомо про реформу військово-лікарських комісій

30 січня очільник Мінцифри Михайло Федоров заявив, що міністерство планує реформувати процеси ВЛК, зокрема провести цифровізацію цих процедур.

На початку лютого заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що Міноборони вдосконалює роботу військово-лікарських комісій і вже створено єдиний медичний простір цивільної та військової медицини, а також була розширена система військово-лікарських комісій.

За її словами, Міноборони спільно з МОЗ та Мінцифри відпрацьовують основні 5 напрямків удосконалення роботи ВЛК:

  • прискорення впровадження у військових закладах електронної медичної інформаційної системи (МІС);
  • запровадження електронних черг;
  • використання електронного документообігу у процесах ВЛК;
  • перегляд кількості комісій;
  • сервісне обслуговування у військових закладах ВЛК.

Читайте також

Без довгих черг: у ВР готують зміни до закону про військово-лікарську комісію

Цифровізація ВЛК, українські дрони та запуск офлайн-освіти — інтервʼю з віцепрем'єром Федоровим

Вибір редакції

На початок