Здатність РФ відновити свій військовий потенціал наразі обмежена — ISW

Здатність РФ відновити свій військовий потенціал наразі обмежена — ISW

Російський артилерист
Російський артилерист. Ілюстративне фото: АР

Затягування війни в Україні не було початковою метою Кремля і є вимушеним через провал російського "бліцкригу" з одного боку і недостатню допомогу Заходу Україні з іншого.

Про це йдеться в аналітичному зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW).

"Кремлівський план швидкої війни провалився. Наміри Москви контролювати Україну і знищити її державність залишається незмінними — мета, яка нині не по силі Росії, враховуючи опір України. Тим самим Кремль створює умови для затяжного конфлікту", – вважають аналітики.

ISW констатує, що Кремль не приховує намірів відновити сили й підготуватися до нового наступу для досягнення максимальних цілей, а не зупинятися через провал початкових планів.

"Здатність Кремля витримати затяжну війну в Україні не є чимось само собою зрозумілим — вона непропорційно залежить від того, чи отримає Росія час і простір для відновлення свого потенціалу. Здатність Росії відновити свій військовий потенціал в цей час обмежена", – кажуть аналітики.

У ISW вважають, що успішні українські контрнаступи позбавлять армію РФ “перепочинку” для поповнення своїх ресурсів, що в кінцевому підсумку дозволить Силам оборони звільнити території України. Однак зараз Росія отримує час на перепочинок через недостатню допомогу Заходу Україні.

"США не можуть уникнути тривалої війни Росії в Україні, не допомагаючи Україні звільнити її територію... Це вже була довга війна з Росією частково тому, що Кремлю було дозволено зберегти свої незаконні завоювання в Україні у 2014 році", - підкреслюють аналітики.

Через недостатню допомогу Заходу Україні після поразок під Харковом і Херсоном Росія змогла перейти в контрнаступи й заволодіти ініціативою в зимовій кампанії, вважають представники інституту.

Що відомо про український контрнаступ

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв’ю американському телеканалу Fox News заявив, що українська влада нині сконцентрована на підготовці контрнаступу для звільнення своїх територій від російських загарбників.

12 квітня глава українського уряду повідомив, що під час його візиту до США Шмигаль і міністр оборони США Ллойд Остін під час зустрічі обговорили нагальні потреби України для успішного проведення контрнаступальної операції.

18 квітня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Україна почне контрнаступ проти російських військ, коли буде готова: "Якщо ми не будемо готові, то ніхто не буде починати (контрнаступ — ред.) непідготовленим"

Раніше Буданов заявив, що підготовка до контрнаступу України "йде за графіком". Він не став розкривати деталі, однак порадив не слухати "весь той шлак, який зараз несеться інтернетом".

Читайте також

Генерал США: Сили оборони України перебувають "у хорошій позиції" для контрнаступу

"Кінцевий рубіж для вагнерівців". Череватий розповів про втрату армією РФ десятків тисяч бійців під Бахмутом

У Білому домі припускають, що до літа військо РФ може піти у наступ

Україна планує контрнаступ на травень — NYT

Вибір редакції

На початок