Замість 16 – майже 30 гривень за кубометр газу. Із 1 травня вартість утримання "вічного вогню" на Меморіальному комплексі солдатської слави у Полтаві зросте вдвічі. Про це Суспільному розповів секретар міськради Андрій Карпов. Це пов’язано зі скасуванням пільгової ціни на газ для комунальних підприємств.
Із 1 травня утримання "вічного вогню" на Меморіальному комплексі солдатської слави у Полтаві здорожчає удвічі. Ціна кубометра газу, який потрібен для його роботи, становитиме майже 30 гривень замість 16. Це тому що перестане діяти пільговий тариф на газ, каже голова міської комісії з питань містобудування Юлія Городчаніна.
"Раніше для комунальних організацій, які є неприбутковими, була в половину менша ціна. І тому його з «Декоративних культур» (комунальне підприємство у Полтаві – ред.), які утримували парки і вічні вогні, передали в культуру (Департамент культури – ред.), яка мала можливість оплачувати цю нижчу ціну. Коли здорожчає його утримання, і це мова не про тисячі гривень, а знову ми повертаємося до мільйона гривень на утримання вогню на рік", - каже голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

На найближчій сесії міськради утримання "вічного вогню" планують передати із міського департаменту культури знову комунальному підприємству «Декоративні культури», каже секретар міськради Андрій Карпов.
"Наша позиція давно – вимкнути "вічний вогонь", так званий, тому що витрачати мільйони роками, по суті купуючи російський газ, це не дуже правильно", - говорить секретар Полтавської міськради Андрій Карпов.
"Я просто розумію, що є дуже багато людей, для яких це дуже важливий символ. І тому, з одного боку, він, може, вже й не актуальний, а з іншого і залишила б. Тому оце таке подвійне. Інсталяція, мені здається, була б більш актуальна, більш доцільна у цьому випадку", - говорить полтавка Олена Басенко.

"Я вважаю, що це все ж таки історія, повинно щось залишитися. Це ж пам’ятник героям, які померли під час Другої світової війни. Тому я так вважаю. А якщо газ дорожчає, це вже така справа. Все таки треба пам’ятати про тих, хто загинув під час війни", - каже полтавець Єгор Єфименко.
Після здорожчання газу щомісяця на роботу "вічного вогню" на Меморіалі солдатської слави потрібно буде близько 90 тисяч гривень у місяць, розповіла Юлія Городчаніна,
"Зараз критичніше має стати питання, що значно актуальніші є наразі потреби. Це і допомога військовим, і допомога внутрішньо переміщеним особам, і утримання міста. То, на мою думку, ми маємо найближчим часом його вимкнути", - говорить голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.
Згодом, аби зекономити бюджетні гроші, на місці "вічного вогню" планують встановити світлодіодну інсталяцію.

"Традиція використання вогню має сакральне значення. Вони символізують пам’ять. В традиції військовій, тут піонером виступила Франція. Тому що вперше меморіал, який символізував і героїзував учасників усіх війн Франції, з’явився ще в 1836 році. Суспільству треба пояснювати, що зміна форми увічнення, чи перенесення, чи зміна самої технічної основи подання цього вічного вогню, це не є наруга над пам’яттю, це є пошук оптимальної форми", - пояснює історикиня Людмила Бабенко.
"Ми дізнавалися ціни на влаштування цієї світлової інсталяції, то її вартість була близько 85 тисяч гривень. Це один раз на встановлення і виготовлення. Ну і за електроенергію очевидно з діодними лампами, це копійки у порівнянні з тим, що зараз витрачається на газ", - каже голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.
За її словами, рішення про відключення газу та встановлення інсталяції має ухвалити міське управління ЖКГ і надати відповідне доручення підприємству «Декоративні культури».
Читайте також
У Полтаві збільшили фінансування на програму "Полтавський спротив"
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах: