Із 1 травня удвічі здорожчає газ для вічного вогню на Меморіалі солдатської слави у Полтаві

Із 1 травня удвічі здорожчає газ для вічного вогню на Меморіалі солдатської слави у Полтаві

Із 1 травня удвічі здорожчає газ для вічного вогню на Меморіалі солдатської слави у Полтаві
"Вічний вогонь" у Полтаві здорожчає відвічі, фото: Суспільне Полтава

Замість 16 – майже 30 гривень за кубометр газу. Із 1 травня вартість утримання "вічного вогню" на Меморіальному комплексі солдатської слави у Полтаві зросте вдвічі. Про це Суспільному розповів секретар міськради Андрій Карпов. Це пов’язано зі скасуванням пільгової ціни на газ для комунальних підприємств.

Із 1 травня утримання "вічного вогню" на Меморіальному комплексі солдатської слави у Полтаві здорожчає удвічі. Ціна кубометра газу, який потрібен для його роботи, становитиме майже 30 гривень замість 16. Це тому що перестане діяти пільговий тариф на газ, каже голова міської комісії з питань містобудування Юлія Городчаніна.

"Раніше для комунальних організацій, які є неприбутковими, була в половину менша ціна. І тому його з «Декоративних культур» (комунальне підприємство у Полтаві – ред.), які утримували парки і вічні вогні, передали в культуру (Департамент культури – ред.), яка мала можливість оплачувати цю нижчу ціну. Коли здорожчає його утримання, і це мова не про тисячі гривень, а знову ми повертаємося до мільйона гривень на утримання вогню на рік", - каже голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

Із 1 травня удвічі здорожчає газ для вічного вогню на Меморіалі солдатської слави у Полтаві
Меморіал солдатської слави в Полтаві. Суспільне Полтава

На найближчій сесії міськради утримання "вічного вогню" планують передати із міського департаменту культури знову комунальному підприємству «Декоративні культури», каже секретар міськради Андрій Карпов.

"Наша позиція давно – вимкнути "вічний вогонь", так званий, тому що витрачати мільйони роками, по суті купуючи російський газ, це не дуже правильно", - говорить секретар Полтавської міськради Андрій Карпов.

"Я просто розумію, що є дуже багато людей, для яких це дуже важливий символ. І тому, з одного боку, він, може, вже й не актуальний, а з іншого і залишила б. Тому оце таке подвійне. Інсталяція, мені здається, була б більш актуальна, більш доцільна у цьому випадку", - говорить полтавка Олена Басенко.

Із 1 травня удвічі здорожчає газ для вічного вогню на Меморіалі солдатської слави у Полтаві
Меморіальний комплекс солдатської слави в Полтаві. Суспільне Полтава

"Я вважаю, що це все ж таки історія, повинно щось залишитися. Це ж пам’ятник героям, які померли під час Другої світової війни. Тому я так вважаю. А якщо газ дорожчає, це вже така справа. Все таки треба пам’ятати про тих, хто загинув під час війни", - каже полтавець Єгор Єфименко.

Після здорожчання газу щомісяця на роботу "вічного вогню" на Меморіалі солдатської слави потрібно буде близько 90 тисяч гривень у місяць, розповіла Юлія Городчаніна,

"Зараз критичніше має стати питання, що значно актуальніші є наразі потреби. Це і допомога військовим, і допомога внутрішньо переміщеним особам, і утримання міста. То, на мою думку, ми маємо найближчим часом його вимкнути", - говорить голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

Згодом, аби зекономити бюджетні гроші, на місці "вічного вогню" планують встановити світлодіодну інсталяцію.

Із 1 травня удвічі здорожчає газ для вічного вогню на Меморіалі солдатської слави у Полтаві
Газ для "вічного вогню" здорожчає удвічі. Суспільне Полтава

"Традиція використання вогню має сакральне значення. Вони символізують пам’ять. В традиції військовій, тут піонером виступила Франція. Тому що вперше меморіал, який символізував і героїзував учасників усіх війн Франції, з’явився ще в 1836 році. Суспільству треба пояснювати, що зміна форми увічнення, чи перенесення, чи зміна самої технічної основи подання цього вічного вогню, це не є наруга над пам’яттю, це є пошук оптимальної форми", - пояснює історикиня Людмила Бабенко.

"Ми дізнавалися ціни на влаштування цієї світлової інсталяції, то її вартість була близько 85 тисяч гривень. Це один раз на встановлення і виготовлення. Ну і за електроенергію очевидно з діодними лампами, це копійки у порівнянні з тим, що зараз витрачається на газ", - каже голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради Юлія Городчаніна.

За її словами, рішення про відключення газу та встановлення інсталяції має ухвалити міське управління ЖКГ і надати відповідне доручення підприємству «Декоративні культури».

Читайте також

У Полтаві збільшили фінансування на програму "Полтавський спротив"

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram| Twitter | YouTube | Facebook

Вибір редакції

На початок