Укрпошта завершила фінансовий рік зі збитками у 1,26 млрд гривень

Укрпошта завершила фінансовий рік зі збитками у 1,26 млрд гривень

Відділення Укрпошти в Києві
. Відділення Укрпошти в Києві, 14 лютого 2023 рік. Фото: Уніан

Укрпошта завершила 2022 рік з фактичним збитком у розмірі 1,26 млрд грн проти прибутку у 183,58 млн грн у 2021 році.

Про це повідомили у пресслужбі Укрпошти.

Зокрема, із зазначеної суми 216,9 млн грн – збитки, отримані за рахунок втрачених активів на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Донецької та Луганської областей, та 402,1 млн грн – через збитки від курсових різниць внаслідок коливань курсу валют.

Водночас Укрпошта закінчила 2022 рік з чистим доходом від реалізації товарів та послуг у сумі 10,3 млрд грн, що на 7,7% менше проти фактичних даних за 2021 рік.

Як зазначили в компанії, у 2022 році обсяги внутрішніх та експортних посилок залишились на рівні минулого року. Доходи від торгівлі зросли на 41,9% проти 2021 року.

Водночас обсяги письмової кореспонденції у 2022 році зменшились на 53,4% проти минулого року з поступовим відновленням до кінця 2022 року. Тож доходи за цим напрямком зменшились на 18,3% порівняно з 2021 роком.

Також у зв’язку з закриттям великої кількості друкованих видань та від'їздом людей з країни на 22,4% зменшились доходи від розповсюдження періодики.

"На тлі відносно сталих витрат на оплату праці на початку повномасштабної війни й суттєвого зростання транспортних витрат через перебудову логістичних процесів та зростання цін на пальне, Укрпошта отримала найбільший грошовий відтік на операційному рівні за лютий-квітень 2022 року", — йдеться у повідомленні.

Водночас у другому-четвертому кварталах компанія змогла продемонструвати зростання операційних та фінансових показників.

"Однак у зв’язку з тим, що на тимчасово окупованих територіях Укрпошта не мала можливості надавати послуги в повному обсязі, за результатами 2022 року компанії поки не вдалось компенсувати збитки і повернутись до позитивного показника EBITDAEBITDA (скор. від англ. Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) — аналітичний показник, що дорівнює обсягу прибутку до вирахування витрат за відсотками, сплати податків та амортизаційних відрахувань.", — додали в Укрпошті.

Читайте також

"Укрпошта" ввела в обіг нові марки з писанками. Як вони виглядають

Які документи українці можуть відправляти за кордон. Відповідає Мінреінтеграції

"Укрпошта" випустила рамки з маркою про "русскій воєнний корабль", щоб зібрати на дрони

Укрпошта анонсувала нові марки: присвятили звільненню Київщини

На початок