"Глобальних перешкод не було". Андрій Проценко – про підготовку до сезону, план на перші старти та ключові змагання

"Глобальних перешкод не було". Андрій Проценко – про підготовку до сезону, план на перші старти та ключові змагання

Ексклюзивно
"Глобальних перешкод не було". Андрій Проценко – про підготовку до сезону, план на перші старти та ключові змагання
AP Photos

Ексклюзивний коментар українського стрибуна у висоту для Суспільне Спорт.

34-річний Андрій Проценко – лідер чоловічої збірної України у стрибках у висоту. Упродовж 2022 року він завоював "бронзу" на чемпіонатах Європи та світу, а зимовий сезон 2023 року завершив "сріблом" на Євро у приміщенні.

Практично одразу після Євро-2023 Андрій вирушив на тренувальний збір до Португалії, де розпочав підготовку до літнього сезону. У цьому відмінність між підготовкою Проценка до сезону 2023 року та попереднього – навесні 2022 року легкоатлет провів 40 днів в окупації та не мав можливостей для повноцінної підготовки.

Читайте більше: Український легкоатлет Проценко після 40 днів вибрався з окупованої Херсонщини. Його історія виїзду

Тепер ж, відзначає Андрій, він готується на звичній для себе локації у Португалії, де звик проводити тренування з 2015 року. Основні цілі на сезон для стрибуна – чемпіонат світу та намагання виконати олімпійський норматив одразу в 2023 році.

Про плани на перші старти, підготовку до сезону, травми та спілкування з рідними Андрій Проценко розповів у коментарі Суспільне Спорт.

  • Про перебування на зборі у Португалії

"Майже весь час після чемпіонату Європи з легкої атлетики в приміщенні я перебуваю в Португалії на зборі. Вдячний збірній та всім, хто долучився до цього, що є можливість така готуватися до наступного сезону.

Ідеально ніколи й нічого не буває, були проблеми з ахіллом та спиною, але це постійно так. Глобальних перешкод не було, можна сказати, усе йде за планом.

Андрій Проценко на тренуванні в Португалії
Андрій Проценко на тренуванні в Португалії. Андрій Проценко на тренувальних зборах, фото надане А. Проценком

Поки моя сім'я живе у Польщі, а я шукаю можливість для тренувань. У Португалії тепліше, тому вирішили, що простіше вже тут на відкритому повітрі готуватися. Я з 2015 року тут проводжу збори [на базі у Віла-Реал-де-Санту-Антоніу], дуже гарні умови для будь-якого періоду тренувань. Навіть коли був коронавірус, а ми тут застрягли — були закриті й стадіони, й манежі, – та знаходили можливість тренуватися в парку та на пляжі. Плюс погода: дощі дуже рідко бувають і плани не доводиться змінюватись".

  • Про перші старти

"Перший старт планую 2 червня в італійській Флоренції на Діамантовій лізі. До цього нічого не буде. Потім, можливо, у Польщі відстартую 6 червня в Бидгощі. Основний старт – це чемпіонат світу в Будапешті. Потихеньку тренуємось, виконання нормативу на Олімпійські ігри уже в цьому сезоні можна буде зробити. Тому намагатимемось усе зробити для цього.

Стартую у червні, бо не так багато в травні змагань, є Діамантова ліга в Досі5 травня, а потім місяць перерва, майже змагань немає. І плюс цей сезон буде довгим, фінал Діамантової ліги планується аж у середині вересня в США. Туди ще треба набрати очки, щоб відібратися. І по підготовці так складається, що поспішати мені немає куди. Гадаю, що це буде одне з найкращих рішень, побачимо згодом".

  • Про позицію Світової атлетики щодо недопуску росіян до змагань

"Це дуже допомагає. Для нас, легкоатлетів, хоч видно якийсь шлях, ціль — до чого готуватися та сенс цієї підготовки, не як в інших видах спорту. Звичайно, хочеться, щоб всі федерації стали на наш бік і підтримували Україну. За цієї ситуації виходить так як є, але, сподіваюсь, що це зміниться і Україна все ж таки поїде на Олімпіаду до Парижа і, можливо, виступить найкраще за всю історію".

Хто такий Андрій Проценко

  • 34-річний український легкоатлет з Херсонщини.
  • Для Проценка Євро в приміщенні у Стамбулі - лише третє у кар'єрі. У 2015 році він посів п'яте місце, однак у 2019-му став віцечемпіоном змагань.
  • В активі Проценка - шість медалей на рівні чемпіонатів світу та Європи як на відкритому повітрі, так і у приміщенні. Серед них - дві "бронзи" у 2022 році: на чемпіонатах світу та Європи.

Вибір редакції

На початок