Польща конфіскувала кошти з рахунків посольства РФ — посол Росії

Польща конфіскувала кошти з рахунків посольства РФ — посол Росії

Прапор Польщі
Прапор Польщі. Ілюстативне фото: Getty Images

Посол Росії в Польщі Сергій Андрєєв заявив, що влада країни вилучила гроші з рахунків російського посольства та торговельного представництва.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

"Ми отримали повідомлення від прокуратури про те, що кошти з рахунків посольства і торговельного представництва в банку Santander перераховані на рахунки прокуратури", – сказав Андрєєв.

За його словами, йдеться про значні суми, які перебували на рахунках як у доларах США, так і в польських злотих. Андрєєв заявив, що це грубе порушення Віденської конвенції про дипломатичні відносини.

Слідом за цим банк Santander повідомив, що припинив співпрацю з посольством і закрив рахунки, додав російський посол у Польщі.

Рахунки російського посольства у Польщі були заблоковані у березні 2022 року, через початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Причиною блокування стали підозри польської влади, що гроші з рахунків посольства Росії могли використовуватись для фінансування тероризму чи відмивання незаконно отриманих коштів. У відповідь російська сторона також заморозила рахунки польського посольства у Москві.

Польське видання Rzeczpospolita у травні минулого року повідомляло, що на рахунках посольства Росії в Польщі було заблоковано близько 5 млн злотих, або 1,1 млн доларів.

Читайте також

НАЗК: Санкційні списки відтепер доступні на YouControl

У Польщі в травні розпочне роботу центр із обслуговування танків Leopard 2

ЄС працює над одинадцятим пакетом санкцій проти РФ — президентка Європарламенту

У польському МЗС закликали не зволікати зі вступом України до НАТО

Вибір редакції

На початок