ЄС працює над одинадцятим пакетом санкцій проти РФ — президентка Європарламенту

ЄС працює над одинадцятим пакетом санкцій проти РФ — президентка Європарламенту

Президентка Європарламенту Роберта Мецола
. Фото: АР

Наразі Європейський Союз працює над черговим, одинадцятим пакетом санкцій проти Росії.

Про це заявила голова Європарламенту на Конференції президентів Європейського парламенту у Празі 24 квітня.

"На цей момент Євросоюз працює над черговим пакетом санкцій. Це те, що ми вітаємо. Ми не хочемо, щоб Росія продовжувала отримувати вигоду навіть через треті країни або країни, які мовчать. А це означає, що подальші санкції є важливими", — цитує Роберту Мецолу кореспондент Суспільного.

Вона нагадала, що Європарламент був першою європейською інституцією, яка попросила надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.

"Відтоді ми крок за кроком переконувалися, що ми можемо допомогти Україні у військовому та матеріально-технічному плані. Тепер ми повинні зробити більше. З парламентської точки зору ми повинні переконатися, що Україна готова приєднатися до Європейського Союзу. Ми б хотіли, щоб переговори про вступ почалися вже у цьому році", — зауважила президентка Європарламенту.

23 червня 2022 року Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для початку переговорів про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії. Зокрема вони пов'язані з необхідністю реформування у сферах боротьби з корупцією, а також запобігання та боротьби з організованою злочинністю.

Що відомо про попередній 10-й пакет санкцій ЄС

24 лютого 2023 року країни ЄС ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Загалом запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, зокрема заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.

Читайте також

Президентка Європарламенту — про мільйон снарядів для ЗСУ, ядерну зброю РФ в Білорусі та нові санкції проти Росії

Кіпр заморозив активи порушників санкцій проти РФ

"Будь-яка енергетика для Кремля — це зброя": Зеленський закликав запровадити санкції проти атомної галузі РФ

Кабмін розширив список підсанкційних осіб і підприємств

Австрія заморозила активи Росії на майже 2 млрд євро

На початок