Зеленський: Група Єрмака-Макфола представила новий план дій щодо посилення санкцій проти РФ

Зеленський: Група Єрмака-Макфола представила новий план дій щодо посилення санкцій проти РФ

Важливо
Президент України Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Міжнародна робоча група Єрмака-Макфола представила новий план дій із метою подальшого посилення санкційного тиску на Росію, який передбачає зниження стелі цін на нафту до $45 за барель та визнання РФ державою-спонсором тероризму.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 25 квітня.

Оприлюднений план дій передбачає: зниження верхньої межі ціни на нафту до $45 за барель, посилення контролю за дотриманням граничних цін на нафту. Також пропонується запровадити податок на імпорт російської нафти та газу до країн "санкційної коаліції".

"Цей санкційний документ буде на столах у всіх ключових лідерів світу – як політичних, так і громадських, бізнесових. Санкції проти російського нафтогазового сектору, проти атомної галузі, проти абсолютно кожного, хто допомагає Росії обходити вже застосовані обмеження. Це необхідний самозахист міжнародного правопорядку", — сказав Зеленський.

Він нагадав, що перший такий санкційний план був виконаний більш ніж на 70%.

"Тож зараз представлено, за якими напрямками можна ще посилити санкційний тиск і як дати світу більше стабільності через повне виключення з глобальних відносин усіх деструктивних російських суб’єктів, усіх тих, хто працює на війну", — зауважив президент України.

Також Зеленський вкотре зазначив, що "ніхто й ніде не може почуватися безпечно, поки РФ не розбита".

"Ніхто й ніде не може почуватися безпечно, поки агресор не розбитий. Це те, що кожен день в Україні доводить – усе те, що російські війська та спецслужби окупанта роблять на нашій землі проти наших людей. І це те, що вони мріють принести на землі інших народів. Увесь світ це знає. Так само світ знає: Росію можна зупинити. Це спільний інтерес. Зупинити силою наших воїнів на передовій. Нашою зброєю – як українською, так і тією, яку ми отримуємо від партнерів. Силою права, тобто санкціями, які потребують постійного посилення, а також нашою спільною роботою заради справедливості.", — сказав президент України

За даними Київської школи економіки санкційна група Єрмака-Макфола — міжнародна робоча група незалежних експертів з питань санкцій щодо Росії. Мета санкційної групи — надати вичерпний перелік можливих додаткових економічних і політичних заходів щодо посилення санкцій США, Європи та світу проти Росії та Білорусі задля найшвидшого припинення війни Росії проти України. Група була створена за ініціативи Володимира Зеленського. Її очолив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак та колишній посол США у Росії, професор Стенфордського університету Майкл Макфол. До складу групи входять міжнародні та українські експерти, зокрема, представники Київської школи економіки.

Що відомо про нафтові санкції

5 грудня набули чинності обмеження цін країн Європейського Союзу на російську нафту морського походження. 3 грудня Рада ЄС ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується Росією, на рівні 60 доларів США за барель.

Слідом за ЄС країни G7 та Австралія запровадили обмеження ціни на нафту, що постачається морським транспортом з Росії, на рівні 60 доларів за барель.

Росія збільшила продаж зі знижкою до Китаю та Індії, зокрема, після того, як вона постраждала від західних санкцій та цінової стелі G7, покликаної обмежити її здатність фінансувати війну в Україні коштом доходів від нафти.

Читайте також

За час повномасштабної війни звільнили з полону РФ 2238 людей — Зеленський

Японія та ЄС проти плану США про заборону експорту в РФ — FT

Путін прийняв рішення про початок повномасштабної війни проти України на початку 2021 року — ЗМІ

Зеленський провів чергове засідання Ставки. Про що говорили

Вибір редакції

На початок