У Кропивницькому ремонтують ями на дорогах

У Кропивницькому ремонтують ями на дорогах

У Кропивницькому ремонтують ями на дорогах
Ремонтують ями на вулиці Любомира Гузара. Фото: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому розпочали ремонт ям на дорогах. На нього цього року мають шість мільйонів 200 тисяч гривень з міського бюджету. Про це Суспільному розповів начальник міського управління житлово-комунального господарства Віктор Кухаренко. Ямковий ремонт планують виконати на 13 вулицях.

Цього року фінансування на 1,5-2% більше ніж торік, сказав Віктор Кухаренко: "Вартість пально-мастильних матеріалів, асфальтобетону, бітуму, щебеню зросли. Звісно, фактичні об’єми матеріалів будуть менші. На ці гроші ми можемо купити близько 80 тонн бітумної емульсії й 400 тонн щебеню. Тобто тисячу тонн гарячого асфальтобетону".

Цього року у Кропивницькому планують лише ямковий ремонт доріг: "Ми можемо сказати приблизну квадратуру, яка буде відремонтована. З розрахунку на виділені шість мільйонів гривень, це буде 14 тисяч квадратних метрів".

Зі слів Віктора Кухаренка, гарантія на ямковий ремонт дороги – один рік: "Ми витримуємо технологію, але дорожнє полотно вже відпрацювало свій ресурс".

Ями на вулиці Київська об’їжджає щодня, розповів водій Євгеній Демченко: "По цій вулиці дорога, мабуть, найжахливіша на Кіровоградщині. Тут самі ями і вибоїни. Я їжджу тут щодня, тому що заправляюсь неподалік. Просто зменшую швидкість до мінімальної й плавними рухами керма об’їжджаю ями".

У Кропивницькому ремонтують ями на дорогах
Вулиця Київська. Фото: Суспільне Кропивницький

Євгеній Демченко не пригадує, коли цю дорогу ремонтували востаннє: "Я тут живу 12 років, мені самому 25, і я жодного разу не бачив, щоб її ремонтували. На Полтавській і на Вокзальній робили. Ці дві дороги дуже гарні. І розмітка є".

На вулиці Юрія Яновського ям побільшало після зими, сказав водій Вадим Харьковець "На цій вулиці було багато ям, які не радують водіїв".

У Кропивницькому ремонтують ями на дорогах
Вулиця Юрія Яновського. Фото: Суспільне Кропивницький

Вулицю Любомира Гузара торік ремонтували, розповів житель мікрорайону Ельман Гейдаров: "Самі бачите, який ремонт. Щороку роблять одноразово. Треба робити по-людськи, як собі. Краще один раз зробити, ніж 20 разів ось так".

У Кропивницькому ремонтують ями на дорогах
Вулиця Любомира Гузара. Фото: Суспільне Кропивницький

Ями на дорозі ремонтують працівники комунального підприємства "Універсал-2005". Десятисантиметрові вибоїни на дорозі латають машиною, розповів директор підприємства Віктор Панішко: "Деякі з ям ми ремонтували три роки тому. Саме такий термін слудби емульсії, яку використовують, ремонтуючи струменевим методом. Тобто на дно вибоїни або пошкодження виливають під тиском цю емульсію, потім засипають сумішшю емульсії й щебеню і зверху бронюють вже сухим щебенем, щоб захистити поверхню, яка з бітумом".

У Кропивницькому ремонтують ями на дорогах
Вулиця Любомира Гузара. Фото: Суспільне Кропивницький

Паралельно працюватимуть комунальні підприємства "Теплоенергетик" та "Дніпро-Кіровоград". Вони розривають землю, щоб ремонтувати свої мережі.

Читайте також

  • У Богданівці на Кіровоградщині вантажівки розбили чотири кілометри дороги. Хто і коли ремонтуватиме
  • У Кропивницькому поліцейські зупиняли пішоходів, які переходили дорогу не за правилами. Скількох оштрафували
  • У Кропивницькій міськраді заздалегідь оприлюднюватимуть списки дерев, які готують для обрізки
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Вибір редакції

На початок