Після засвідчення королівською родиною: у яких напрямках співпрацюватимуть одеська та ліверпульська бібліотеки

Після засвідчення королівською родиною: у яких напрямках співпрацюватимуть одеська та ліверпульська бібліотеки

Ексклюзивно
Після засвідчення королівською родиною: у яких напрямках співпрацюватимуть одеська та ліверпульська бібліотеки
Бібліотека імені М. Грушевського. Фото: Одеська обласна універсальна наукова бібліотека ім. М.Грушевського/Facebook

26 квітня Одеська бібліотека імені М. Грушевського та Центральна бібліотека Ліверпуля мають підписати меморандум. Їхня співпраця відбуватиметься в декількох напрямках, серед яких обмін досвідом у бібліотечній справі та протистоянню фейкам. Що передбачає побратимство для обох сторін в ефірі "Українське радіо. Одеса" розповіла директорка Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки імені М. Грушевського Юліана Амельченко.

За її словами співпраця полягатиме в інформаційному полі. Працівники бібліотеки працюватимуть над протидією фейкам та дезінформації. "Щоб користувачі не отримували фейкову інформацію, яка може заподіювати велику шкоду", — підкреслила директорка.

Також з фондів списуватимуть російські книжки, які підтримують агресію та поширюють пропаганду та дезінформацію. Зокрема туди потрапляє класична російська література.

"Російська література – форма боротьби з нашою Україною. Вона може бути носієм пропаганди та дезінформації про Україну та її культуру. Російська література може бути формою боротьби з Україною", — підкреслила Юліана Амельченко.

За її словами, бібліотеки працюватимуть в культурно-професійному напрямку – поширюватимуть історії успіху бібліотечної галузі. Також планують проводити спільні навчальні заходи: конференції та семінари. На них запрошуватимуть перекладачів. Найближчим часом організовуватимуть онлайн-заходи, до яких залучатимуть аудиторію різних країн.

"Ми будемо обмінюватись літературою та досвідом. Книгами будемо обмінюватись. Будемо проводити спільні нарада, спільні семінари. Вони будуть нам розповідати про свій досвід роботи, а ми про свій", — зазначила директорка.

Вона додала, що від співпраці вони очікують обмін досвідом у популяризації книги, співпраці із відвідувачами та організацією роботи в бібліотеці.

Засвідчувати меморандум між двома бібліотеками будуть король та королева-консорт Великої Британії 26 квітня. Ініціаторкою такої співпраці стала Вероніка Ясинська, яка долучилася до ліверпульської спільноти після того, як минулого року вона залишила Київ через війну.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок