На Львівщині закликають демонтувати самовільно встановлені блокпости

На Львівщині закликають демонтувати самовільно встановлені блокпости

На Львівщині закликають демонтувати самовільно встановлені блокпости
Фото ілюстративне: Криворізька міська рада

Львівська обласна військова адміністрація звернулася до органів місцевого самоврядування з проханням демонтувати самовільно встановлені блокпости. Про це Суспільному повідомив перший заступник голови ОВА Андрій Годик.

На Львівщині офіційно встановлено 7 блокпостів, що розміщені на головних в’їзних дорогах Львова та біля аеропорту. Вони виконують контрольну-фільтраційну функцію, де правоохоронці та військовослужбовці у вибірковому порядку перевіряють документи.

"На основних транспортних шляхах, на в’їздах та виїздах населених пунктів з метою забезпечення контролю, це дійсно було потрібно. Але банально по сільських вулицях встановлюють блокпости, це — більше такий емоційний порив громадян, щоб долучитися до забезпечення безпекових речей в населених пунктах. Якщо пригадаєте статистику, найбільше блокпостів якраз було в Яворівському районі, найближче до кордону з Польщею", — каже перший заступник голови військової адміністрації Андрій Годик.

За словами Андрія Годика, самовільно встановлені блокпости в області не є легальними.

Що відомо

  • Облаштовувати блокпости у Львові та області почали з початку повномасштабної російсько-української війни. На блокпостах людей питали, куди вони прямують, де планують перебувати. Вже через 5 днів на території області було 60 блокпостів.
  • 4 березня 2022 року начальник Львівської ОВА Максим Козицький підписав наказ, за яким чітко встановлений перелік офіційних блокпостів, які мають бути на території області та Львова.
  • Частину самовільних блокпостів, які з перших днів створили на території області, перетворили на спостережні пости, коли пост розгортається на 90 градусів. Такі пости не перекривають рух транспорту і виконують свою функцію. Інші самовільні блокпости мали прибрати повністю.
  • Станом на початок листопада 2022 року на Львівщині прибрали залишки стихійних блокпостів. За інформацією Патрульної поліції Львівщини, поліцейські видали 23 вимоги органам місцевого самоврядування для усунення перешкод.

Вибір редакції

На початок