Українка Валентина Кісіль здобула дві медалі на чемпіонаті Європи з важкої атлетики у вазі понад 87 кг

. Фото: Федерація важкої атлетики України

Важкоатлетка здобула нагороди в ривку та у сумі.

Збірна України з важкої атлетики здобула дві медалі на чемпіонаті Європи у ваговій категорії понад 87 кілограмів. "Срібло" у ривку та "бронзу" у двоборстві в останній день змагань завоювала Валентина Кісіль.

Перед заключним днем змагань на Євро-2023 з важкої атлетики збірна України здобула 19 медалей. Шість нагород для "синьо-жовтих" на турнірі у Єревані здобули Каміла Конотоп та Ірина Деха, які стали абсолютними чемпіонками у вагових категоріях до 59-ти та 81 кг відповідно.

У останній день змагань на чемпіонаті Європи з важкої атлетики Україна була представлена однією спортсменкою – Валентиною Кісіль, яка змагалась у ваговій категорії понад 87 кілограмів.

Нинішній Євро з важкої атлетики став для Кісіль четвертим у її кар'єрі. Вперше на континентальній першості спортсменка виступила у 2017 році у хорватському Спліті. У Хорватії Валентина стала першою у ривку (110 кг), посіла друге місце у поштовху (130 кг) та здобула "срібло" у двоборстві. Після цього важкоатлетка ставала восьмою та шостою у 2021-му та 2022 році відповідно.

На турнірі у Єревані Валентина Кісіль здобула свою другу "велику" нагороду на рівні Євро. Українська важкоатлетка у третій спробі у ривку підняла 111 кілограмів, але поступилася грузинській спортсменці Анастасії Готфрід, яка виборола "золото" з результатом 117 кілограмів.

У поштовху Кісіль посіла четверте місце. Українка у третій спробі підняла 133 кілограми, поступившись британці Емілі Кемпбелл (143 кг), Анастасії Готфрід (135 кг) та австрійці Сарі Фішер (134 кг). Однак цього результату вистачило для того, щоб за сумою посісти третє місце.

Важка атлетика. Євро-2023. Жінки (понад 87 кг), сума

1. Емілі Кемпбелл (Велика Британія): 110 кг (ривок) + 143 кг (поштовх) = 253 кг (сума)
  2. Анастасія Готфрід (Грузія): 117 + 135 = 252 кг
  3. Валентина Кісіль (Україна): 111 + 133 = 244 кг

Загалом збірна України на чемпіонаті Європи-2023 з важкої атлетики здобула 21 медаль - вісім "великих" медалей, два золота.

Усі медалі України на Євро-2023 з важкої атлетики

• "золото": Каміла Конотоп (ривок, поштовх, сума, до 59 кг), Ірина Деха (ривок, поштовх, сума, до 81 кг)
  • "срібло": Світлана Самуляк (ривок, поштовх, сума, до 55 кг), Марія Гангур (сума, до 64 кг), Анастасія Манєвська (ривок, поштовх, сума, до 87 кг), Валентина Кісіль (ривок, понад 87 кг)
  • "бронза": Ангеліна Ломачинська (ривок, сума, до 49 кг), Надія Шпилька (ривок, поштовх, сума, до 59 кг), Марія Гангур (ривок, до 64 кг), Валентина Кісіль (сума, понад 87 кг)

Хто така Валентина Кісіль

• Валентина Кісіль – 24-річна важкоатлетка, яка представляє Чернігівську область.
  • На дорослому рівні Кісіль дебютувала у 2017 році, коли здобула дві нагороди Євро-2017.
  • На турнірі у Єревані Кісіль повторила свій результат за кількістю медалей на одному чемпіонаті Європи.