Місяць авторських читань у Львові: як змінився формат через карантин

Місяць авторських читань у Львові: як змінився формат через карантин

Місяць авторських читань у Львові: як змінився формат через карантин Facebook Місяць авторських читань

У Львові триває Місяць авторських читань — це найбільший літературний фестиваль Центрально-Східної Європи. Цьогоріч він відбувається онлайн. Фестиваль розпочався 1 липня і триватиме до 31 липня. На ньому представлені українські, чеські, польські та угорські автори. Загалом 62 автори.

"Ми транслюємо події, які відбуваються в Брно, транслюємо звідти польську лінію, транслюємо звідти чеських і польських письменників, а українських авторів — з різних міст, з їхніх домівок", — розповідає організатор Місяця авторських читань Григорій Семенчук.

Український письменник і поет Лесь Белей вже брав участь у фестивалі, а цьогоріч презентуватиме свою нову книжку прози «План порятунку України».

Письменник Лесь БелейАвтор Rafal Komorowski

Письменник Лесь Белей

"З одного боку — це мінус. І мінус, переважно, для самих авторів, тому що вони мали змогу мандрувати центральною Європою — Чехією, Словаччиною, Польщею, якщо говорити про українських авторів. Це була позитивна частина для авторів. А для самих слухачів, то негатив полягає в тому, що немає живого контакту, живої присутності. Але, з іншого боку, участь у фестивалі можуть взяти з будь-якого куточку нашої планети, тому що, власне, через інтернет це можна зробити", — каже письменник Лесь Белей.

Бере участь у онлайн-читаннях з української сторони і письменник Ілларіон Павлюк.

Письменник Ілларіон ПавлюкFacebook Ілларіон Павлюк

Письменник Ілларіон Павлюк

"Я вперше розповім на широку аудиторію про свій новий роман, який з'явиться певно в книгарнях на початку вересня або наприкінці серпня. Це історія дівчинки з аутизмом, це історія про абсолютну, вбивчу байдужість людей", — каже письменник Ілларіон Павлюк.

За словами організатора Місяця авторських читань Григорія Семенчука, відкривала фестиваль Софія Андрухович. Також на "читаннях" виступатимуть Артем Чех, Галина Шиян, Олена Стяжкіна, Лесь Белей, Оксана Думанська та інші.

Подивитися і послухати учасників фестивалю можна на Facebook-сторінці, Youtube-каналі та сайті фестивалю Місяць авторських читань.

Читайте також: У Львові облаштовують муніципальний мистецький центр.
Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІнше