"Не треба шукати крайнього": заступник Кернеса прокоментував заяву Кучера

"Не треба шукати крайнього": заступник Кернеса прокоментував заяву Кучера

"Не треба шукати крайнього": заступник Кернеса прокоментував заяву Кучера

Відповідальність за ситуацію із СOVID-19 у Харкові лежить у першу чергу на самих громадянах та тих, хто контролює карантинні обмеження, вважає заступник Харківського міського голови Андрій Руденко.

Про це Руденко сказав на брифінгу у Харківській міськраді 3 липня, повідомляє кореспондент Суспільного.

Коментуючи позицію голови Харківської ОДА Олексія Кучера щодо недоопрацювання міста Харкова у роботі з хворими на СOVID, Руденко сказав:

"Якщо є якісь недоліки у тих чи інших моментах, давайте визначимо, які це недоліки, що потрібно виправити і конкретно прізвище, ім'я, по батькові, хто за це відповідає. Питань немає, ми виправимо ці недоліки".

Щодо того, чи згоден заступник мера з оцінкою Кучера, Руденко відповів:

"Ви знаєте, у нас така звичка, коли щось стається, починаємо шукати крайнього. Я б не хотів шукати чорну кішку у чорній кімнаті, а сказав би тільки одне: чисто не там, де прибирають, а там де не смітять. У нас є маса пропозицій карати керівників комунальних підприємств і керівників підприємств, які займаються перевезенням людей, у нас є маса пропозицій, коли потрібно карати водія, який везе людей без масок, але чомусь у нас дуже погано карають людей, які сідають без масок".

На думку Руденка, харків'яни мають самі робити зауваження тим, хто перебуває у громадських місцях без маски.

"Ось і все. Ви зверніть увагу, що відбувається на пляжах, зверніть увагу, що відбувається у кальянних, коли люди з одним мундштуком на сімох палять один кальян. І далі по тексту. На мою думку, крайніх знайти можна завжди, але насправді потрібно шукати першопричину. Адже сьогодні штрафні санкції до 17 тисяч гривень за неносіння маски у громадському транспорті, громадському місці, де немає відстані 1,5 метри. Але зверніть увагу, скільки оштрафованих людей? Хто за це відповідає – які комісії, які органи", — сказав Руденко.

"Тому давайте виходити від зворотного: не шукати сьогодні крайнього санлікаря чи крайнього керівника АТП або крайнього керівника автобусу, а давайте все-таки подивимося правді в очі, що дуже мало карають тих людей, які дійсно порушують, це раз, а друге — ті люди, які дійсно приходять без масок в ті чи інші громадські місця, вони безвідповідально себе ведуть відносно інших людей і їм, на жаль, жодних претензій за це ніхто не пред’являє", — сказав заступник мера.

За його словами, у місті були випадки, коли люди "викидували водія з-за керма", коли той відмовлявся везти людей без масок.

"Сьогодні конфліктів в соціумі дуже багато, давайте не будемо придумувати ще один додатковий", — підсумував Руденко.

О 16:00 у Харківській міськраді збирається міська комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Після засідання обласної комісії вона має розглянути, чи вводити обмеження у місті.

Що відомо

  • 19 червня в ефірі Суспільного Олексій Кучер заявив, що лікарі первинної ланки у місті не допрацьовують випадки COVID-19: "Саме лікарі в місті Харкові повинні були б проводити ретельніше епідеміологічне розслідування, реагувати й контролювати людей, які потім умовно вилучаються, поміщаються на самоізоляцію, і це їх обов'язок".
  • Про недостатню активність міста Кучер також говорив у недавніх інтерв'ю, які вийшли 13 червня і 23 червня. "Там десь спалахнуло, там десь спалахнуло… А, на мій погляд, місто не відпрацьовує на всі 100%", — сказав голова ОДА.
  • Про необхідність посилити роботу із хворими на коронавірус у Харкові голова Харківської ОДА Олексій Кучер сказав 3 липня на засіданні обласної комісії.
  • Лабцентр констатує негативну тенденцію захворюваності на COVID, найбільше випадків реєструється у місті Харкові.
На початок