"Це стає його відповідальністю": Кучер про Кернеса і поширення COVID у Харкові

"Це стає його відповідальністю": Кучер про Кернеса і поширення COVID у Харкові

"Це стає його відповідальністю": Кучер про Кернеса і поширення COVID у Харкові

У Харківській облдержадміністрації занепокоєні поширенням коронавірусної інфекції у Харкові.

Про це в ефірі програми "Тема дня" на Суспільному сказав голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер.

"Хвороба шириться саме в місті Харкові. Чому так? Тому що саме лікарі в місті Харкові повинні були б проводити ретельніше епідеміологічне розслідування, реагувати й контролювати людей, які потім умовно вилучаються, поміщаються на самоізоляцію, і це їх обов'язок", — сказав Кучер.

Він уточнив, що йдеться про лікарів первинної ланки, "цілі бригади, які були створені, які повинні були відпрацьовувати в межах тих протоколів, які доведені до закладів міста".

"Моя думка, що, ні, не допрацьовують", — сказав Кучер.

На питання, не допрацьовують лише медики, чи також місцеве самоврядування, поліція, Кучер відповів: "Ну ви ж знаєте, що це взаємопов'язані процеси".

"Я повідомив і Кернесу, Харківському міському голові, що ми не повинні перетягувати канати, ми на одному боці з ним в цій боротьбі. І завтра, коли я вимушений буду накладати певні обмеження ще, нашими рішеннями комісії, це стає його відповідальністю. Завтра — це умовно кажучи. Я все ж таки сподіваюсь, що ми попередимо", — сказав Кучер.

За його словами, виявлення більшої кількості випадків зумовлене відпрацюванням більшого кола оточення хворих.

"Воно, можливо, буде в тенденції ще деякий час, тому що ми все ж таки наполягли, щоб більшу кількість контактних осіб в місті одразу виявляли і ізолювали... Таким чином, ми спочатку отримаємо велику кількість виявлених людей, захворілих на СOVID, а після цього ми сподіваємося, що ми погасимо розповсюдження за деякий час, тиждень, максимум два тижні", — сказав Кучер.

Що відомо

  • За минулу добу у Харківській області нові випадки коронавірусу виявили у Харкові та трьох районах регіону. Найбільше за добу в Харкові — 34.
  • Загалом в регіоні підтверджено 1744 випадки коронавірусу, у т.ч. 66 — летальні, 812 — одужання. З усіх підтверджених випадків 1136 — у Харкові.

Автори: Валерія Гецко, Віта Дубовик

На початок