6 найзатребуваніших професій після пандемії

6 найзатребуваніших професій після пандемії

6 найзатребуваніших професій після пандемії

Незалежно від того, коли остаточно закінчиться пандемія коронавірусу, вона вже змінила наш світ. Прямо зараз нам усім треба подумати не тільки те, як пережити карантин та його обмеження, а взяти до уваги життєві перспективи у майбутньому. Що буде з нами протягом 2-3-5 років? Ким ми будемо працювати та чим заробляти на життя?

Адже як мінімум один важливий урок (що постійно повторюється з ходом історії) ми можемо засвоїти прямо зараз. Ніщо не вічне — і навіть те, що нам здавалось міцним та стабільним, може перетворитися у ніщо за короткий проміжок часу. Власне, це напряму стосується нашої роботи та професій.

Якщо раніше десь у інфопросторі лунали передбачення про те, що нас усіх замінять роботи (і вони не здавались страшними, радше фантастичним). То сьогоднішня реальність виявилась більш жорсткою і прозаїчною: через економічну кризу вас на роботі можуть просто скоротити — і на цьому все.

Тому варто вже сьогодні подумати про можливий "план Б": які професії можуть бути затребуваними в новому світі, що оговтується після наслідків пандемії. Та що робити аби не втратити роботу (чи дуже швидко її знайти)?

Читайте також: "Коронавірус економіки. Чи дійсно світ спіткає нова фінансова криза та як це вплине на Україну"

Кризовий менеджер

Не дуже популярна професія в Україні. Як правило, під нею зараз розуміють "антикризового керівника", який призначається судом на збанкрутілі підприємства, щоби або їх відновити, або розпродати майно, яке залишилося. Однак у закордонних фірмах і великих, транснаціональних компаніях ця професія дуже цінується.

Якщо дуже коротко та схематично, то кризовий менеджер — це спеціаліст, який розуміється на ризиках (та їхньому зниженні). Він може попереджати витрати компанії або допомагати їй у випадку непередбачуваного скрутного становища. Якщо так подумати, то постпандемічна економіка — це суцільний кризовий стан. Тому, якщо ви завжди хотіли розв'язувати складні проблеми та володієте сталевою нервовою системою, то варто задуматись про таку роботу.

6 найзатребуваніших професій після пандемії

Кур’єр / працівник служби доставки

Дивіться, така ситуація: вас раптово скоротили на роботі. Що ви робите у першу чергу? Зрозуміло, спочатку у вас шок та страх. Коли ви опанували себе, то, звісно, шукаєте щось дуже схоже на те, чим займались до цього. Але якщо взагалі в цій сфері ситуація складається не дуже? Не забувайте, що кожен витрачений день на пошуки нової роботи — це мінус гроші, які ви заробляли на попередній. Тобто, ваш час напряму перетворюється на дуже цінний ресурс, яким не можна розкидуватись у кризові ситуації.

Можливо, найшвидший та найкращий вихід, як втриматись на плаву — під'єднатися до популярної служби доставки (їх в Україні не так багато). Ви самі керуєте своїм часом та кількістю замовлень, які зможете доставляти протягом дня чи тижня. І до того ж, поки ви на ногах чи в дорозі, коли очікуєте на замовлення, що готується — можете продовжувати шукати "справжню роботу". А можливо, вам так сподобається сфера доставки та логістики, що ви захочете зануритись у це з головою — в таких сервісах дуже цінується ініціатива і можливе швидке підвищення по кар’єрній драбині.

6 найзатребуваніших професій після пандемії
Фото з відкритих джерел

Вчитель

Найцінніша професія з точки зору майбутніх поколінь абсолютно точно потребує переосмислення. Як в рамках України, так і світу. Очевидно, що ситуація, в якій вчитель отримує мінімальну заробітну плату за тяжкий труд, довго продовжуватись не може. До того ж, очевидна тенденція до онлайн-навчання. Є варіант або ставати безпосереднім учасником реформування системи освіти. Або, якщо це дуже складно для вас, то згадати та відточити певні навички чи багаж знань, на яких ви розумієтесь краще за інших. І знайти собі "аудиторію", яку ви зможете вчити та отримувати за це гроші. Навіть з такою розповсюдженою практикою як вивчення англійської мови можна заробляти реальні гроші, якщо ви вмієте навчати креативно та оригінально. Створюйте власні акаунти в соцмережах чи курси та залучайте туди "вашу аудиторію". Або пропонуйте свої послуги, скажімо, великим фірмам — де також цінують навчання та розвиток навичок своїх працівників.

6 найзатребуваніших професій після пандемії

Онлайн-доктор

Питання індивідуального та колективного здоров’я буде №1 у світі. Тому нас чекає дуже цікаве трансформування традиційної медицини та лікарської практики — їхня "оцифровка". Для цього вже є багато умов, які доступні не тільки якимось елітам, а і широким верстам населення. "Розумні" годинники, фітнес-браслети, смартфони — всі ці гаджети вже вміють збирати у цифровому вигляді інформацію про основні показники нашого здоров’я. Тому питання лише про побудову певної онлайн-інфраструктури навколо цього. Можливо, дуже скоро нас чекають часи, коли не треба буде втрачати півдня, щоб потрапити на прийом до терапевта та отримати дуже загальні рекомендації тільки через те, що він там щось не зміг побачити. Уявіть собі онлайн-консультацію з лікарем, який бачить перед собою саме ваші точні дані — і може пропонувати індивідуальну програму лікування та профілактики саме для вас.

6 найзатребуваніших професій після пандемії

Контент-мейкер

Колись над "новими" професіями типу "social media manager" (людина, яка спілкується з аудиторією зі сторінок великих комерційних брендів у соцмережах) сміялись через низький поріг входження та відсутність у країні фахового навчання. Втім, зараз ця професія буде переживати друге народження. Адже реклама та комунікації будуть трансформуватись. І очевидно, що "покупця" буде важче дістати, ніж раніше. Пандемія — це про зміни у світогляді. Ми більше слідкуємо за здоров’ям та власними фінансами, не пускаємо в себе різний непотріб. Тому як ніколи будуть затребувані фахівці зі створення контенту, які не просто зможуть створити "красивий Instagram-акаунт", а і наповнити його адекватним контентом, здоровим глуздом та новими сенсами.

6 найзатребуваніших професій після пандемії

Програміст

В цій сфері важливо забути її "міфічно-грошову" складову. Не йдіть туди, якщо вас приваблюють самі лише статки українських айтішників. До того ж, на початку цього шляху ви і не зможете заробляти багато. Ця сфера — для тих, хто був схильний до точних наук, хто вміє просиджувати години за монотонною роботою (але знає, яким яскравим може бути результат) та має аналітичний склад розуму. Важливо розібратись, "що саме ви збираєтесь програмувати". Визначитись із мовою програмування — їх декілька серед найпопулярніших і вони призначені для різних задач та сфер. Важливо: робити друзям вебсайти — це не програмування!

Читайте також: "6 звичок, які допоможуть отримати підвищення"
6 найзатребуваніших професій після пандемії

Які навички знадобляться

Постійне навчання

Дуже важлива навичка, яка допоможе вам у будь-яких негараздах з роботою — це можливість швидко та ефективно вчитись чомусь новому. Неважливо навіть, чому саме. Треба постійно тренувати в собі можливість навчатись, що містить одразу декілька корисних якостей: зосереджене опанування нової інформації, відсутність психологічних бар’єрів відносно нових знань, наполегливість (коли ви постійно заставляєте себе навчатись, а не розслабляєтесь через деякий час).

Дистанційна робота

Якщо трохи узагальнити попередні думки, то найважливіший критерій збереження роботи в умовах пандемії/постпандемії — це її дистанційність. В широкому сенсі. Зрозуміло, що, якщо ви добре вмієте робити каву, але ваш заклад на карантині, то роботи у вас не буде. А от якщо ви вмієте гарно монтувати відео, то зможете робити це і вдома. Треба подивитись на свою професію більш загально: чи можете ви ефективно виконувати свою справу та приносити результат, працюючи віддалено? Чи виходить у вас робити основні задачі самостійно або комунікувати, кооперуватись з іншими за допомогою способів онлайн-зв’язку? Якщо так, то ви більш захищені. Цими критеріями треба послуговуватись, обираючи собі роботу зараз.

На початок