У МОЗ розповіли, як працює медична евакуація за кордон

У МОЗ розповіли, як працює медична евакуація за кордон

У МОЗ розповіли, як працює медична евакуація за кордон
. Дитина, поранена під час російського обстрілу, дитяча лікарня, Львів, 9 червня 2022 року. Фото: УНІАН/Віктор Ковальчук.

Україна бере участь в європейській програмі "Евакомед", яка дозволяє направляти за кордон в рамках медичної евакуації поранених і постраждалих внаслідок бойових дій. Про це в ефірі "Українського радіо" розповіла заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич.

"Є європейська програма "Евакомед", до якої ми долучені. Якщо є показання лікаря на лікування за кордоном, ми подаємо людину на цю програму, і далі одна з європейських клінік, яка може прийняти, відгукується і приймає наших пацієнтів. Таким чином за період війни відправлено вже кілька тисяч людей", — розповіла представниця МОЗ.

За її словами, в закордонні клініки можуть відправити і тих, кому потрібна операція, і на лікування, і задля тривалої реабілітації.

Подати заявку на участь в разі, коли є висновок лікаря. На сайті Міністерства охорони здоров’я прописано процедуру і подробиці такого звернення.

"Далі ця заявка буде перевірятися, тому ще обов'язково мають бути покази лікаря на таке транспортування. І якщо все гаразд, тоді ми подаємо людину цю програму, очікуємо відповіді від європейських колег, і в разі позитивної відповіді людина відправляється за кордон", — зазначила Карчевич.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 156. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок