Борчиня Ірина Коляденко здобула друге "золото" України на чемпіонаті Європи-2023

Борчиня Ірина Коляденко здобула друге "золото" України на чемпіонаті Європи-2023

Борчиня Ірина Коляденко здобула друге "золото" України на чемпіонаті Європи-2023
Ірина Коляденко. Фото: AP Photos

Після пропуску турніру у 2022 році Коляденко повернула собі звання чемпіонки Європи.

Україна здобула другу золоту медаль у жіночій вільній боротьбі на чемпіонаті Європи, що проходить у Загребі. У вазі до 62 кг чемпіонкою стала Ірина Коляденко.

Перед сутичкою Коляденко Україна здобула чотири медалі у жіночій вільній боротьбі. Перший день фіналів українки закінчили з трьома срібними нагородами, а ось другий розпочали з "золота" - його виборола Аліна Грушина-Акобія у вазі до 57 кг.

Читайте також: Україна здобула перше "золото" у жіночій вільній боротьбі на Євро-2023

Наступний фінал для України також став "золотим". Участь у ньому взяла борчиня Ірина Коляденко - чемпіонка Європи-2021, яка пропустила попереднє Євро.

Коляденко зустріла початок повномасштабного вторгнення у 2022 році в Ірпіні, через що була змушена залишити дім - у місті велися активні бойові дії. Згодом ж українська борчиня не потрапила до складу на Євро-2022: у нього натомість увійшла Ілона Прокопевнюк, яка стала бронзовою призеркою змагань.

Читайте також: Українська борчиня покинула Ірпінь через РФ. У 2021-му їй дали там квартиру за "бронзу" на Олімпіаді

На Євро-2023 Коляденко не лише потрапила до складу збірної України, але й ще здобула друге "золото" континентальної першості. До фіналу українська борчиня пройшла, розгромивши трьох суперниць на своєму шляху.

У фіналі ж Коляденко мала зустрітитися з норвежкою Грейс Буллен - чемпіонкою Європи-2020 у вазі до 57 кг. На попередньому чемпіонаті світу-2022 норвезька борчиня стала віцечемпіонкою змагань у вазі до 59 кг.

Коляденко розпочала сутичку проти Буллен з переваги у п'ять очок, яку втратила під кінець першої 3-хвилинки. А на старті другої норвежка взагалі вийшла вперед з рахунком 6:5.

Попри це, українській борчині вдалося здобути перемогу. Спершу Коляденко вийшла вперед за очками. А на останній хвилині сутички спортсменка утримала суперницю.

Це третє "золото" України на чемпіонаті Європи з боротьби. І загалом восьма медаль на турнірі.

Усі медалі України на Євро-2023 з боротьби

  • "золото": Василь Михайлов (вільна боротьба, чоловіки, до 79 кг), Аліна Грушина-Акобія (вільна боротьба, жінки, до 57 кг), Ірина Коляденко (вільна боротьба, жінки, до 62 кг)
  • "срібло": Оксана Лівач (вільна боротьба, жінки, до 50 кг), Юлія Ткач-Остапчук (вільна боротьба, жінки, до 59 кг), Алла Белінська (вільна боротьба, жінки, до 68 кг)
  • "бронза": Ерік Арушанян (вільна боротьба, чоловіки, до 65 кг), Ігор Никифорук (вільна боротьба, чоловіки, до 70 кг)

Хто така Ірина Коляденко

  • 24-річна українська борчиня з Ірпіня. Виступає у ваговій категорії до 62 кг.
  • Коляденко - бронзова призерка Олімпійських ігор у вазі до 62 кг. Срібна призерка чемпіонату світу-2019.
  • Коляденко - триразова медалістка чемпіонатів Європи: "бронза" у 2020 році та "золото" у 2021-му.

Вибір редакції

На початок