У Прилуках з 21 квітня відновили харчування в дитсадках та школах

У Прилуках з 21 квітня відновили харчування в дитсадках та школах

У Прилуках з 21 квітня відновили харчування в дитсадках та школах
ФОТО: unsplash (ілюстративне)

У Прилуках з 21 квітня вихованці дитсадків та учні шкіл зможуть харчуватися в закладах освіти гарячою їжею. Завершився тендер, відповідні договори підписані, розповіла в коментарі Суспільному в.о. начальника управління освіти Прилуцької міської ради Тетяна Гуляєва.

Нагадаємо, 31 березня закінчився термін угоди між управлінням освіти та комбінатом шкільного харчування "Шкільний", яка дозволяла годувати дітей при стовідсотковій оплаті батьками. Продовжити її було не можна, а при відсутності харчування в садках заклади працювати не могли.

Під будівлю міської ради 1 квітня вийшли близько 200 прилучан – тоді мала відбутися сесія, але розпочати її так і не змогли, бо не було кворуму. Але тоді ж домовилися про роботу дитсадків: щоб заклади працювали в режимі короткострокових груп – до чотирьох годин (при такому режимі роботи харчування не є обов’язковим).

3 квітня сесію таки провели, прийнятими рішеннями дозволили розпочати тендерні процедури для того, щоб запустити харчування. За законом, торги мали б тривати 20 днів, але, оскільки був тільки один учасник (КП КШХ "Шкільний"), то процедура відбулася швидше.

"Договір учора (20 квітня, – ред.) підписаний, з сьогоднішнього дня гаряче харчування у всіх закладах освіти почалося. Крім першої гімназії – там з понеділка, бо у них фінансова автономія, вони просто на день пізніше запустили тендер, і в них сьогодні підписання договору й харчування з 24 квітня", – каже Тетяна Гуляєва.

Харчування відновлюється у всіх закладах освіти, що працюють очно. Батьки школярів сплачуватимуть 30% від вартості, батьки дошкільнят – 60%. Діти пільгових категорій харчуватимуться безкоштовно.

Для міського бюджету Прилук харчування дітей у садках та школах коштувало 23 мільйони 798 тисяч гривень. Термін тривалості договору – до кінця 2023 року.

Нагадаємо, в Прилуках досі не прийнятий бюджет міста на 2023 рік.

Читайте також

У Прилуках вперше за майже три місяці відбулася сесія міськради: за які питання проголосували

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

Вибір редакції

На початок