Запланована на 14 лютого позачергова сесія у Прилуках не відбулася. На засіданні зареєструвались 14 депутатів з 34, міська голова Ольга Попенко — 15-та. На сесію прибули вісім депутатів від фракції "Батьківщина", троє від "Європейської солідарності", двоє депутаток від "За Майбутнє", а також депутат та секретар Прилуцької міської ради Роман Гоголь від "Слуги народу".
У зв’язку з відсутністю кворуму міська голова Ольга Попенко оголосила про неможливість роботи сесії. На неї було винесено 17 питань, серед них сім стосувалося освіти, п'ять — медицини. Мали на цій сесії обговорити й питання затвердження міської цільової програми "Територіальна оборона міста Прилуки" та організацію благоустрою в місті.

"Якщо ці депутати не прийшли на сесію, де мали б вирішитися питання харчування і перевезення дітей, питання медицини, то як вони збираються йти на наступні вибори? Вони два роки не ходять на сесії (у 2022 році відбулося вісім сесійних засідань Прилуцької міської ради, — ред.). Або вони поставили собі за мету знищити Прилуки. У мене люди запитують — чому ви, депутати, не можете між собою домовитися? А з ким там домовлятися?", — каже депутат міськради від "Батьківщини" Ярослав Кантурак.
Депутатка від "Рідного дому" Валентина Трохименко так пояснила, чому не прийшла на засідання.

"Я не прийшла на сесію, тому що прикро дивитися на маніпуляцію з боку влади. Коли ми готові були на початку року проголосувати за харчування й проїзд, то влада навмисно, щоб сесія не відбулася, включила в порядок денний 17 питань. Вони не зацікавлені в розблокуванні роботи сесії. Все, що вони роблять, замість діалогу і налагодження комунікації — це постійні маніпуляції й "обливання брудом" неугодних депутатів. Я впевнена, що військова адміністрація поставить все на свої місця".
Про те, що військова адміністрація може виправити ситуацію, сказав і секретар Прилуцької міської ради Роман Гоголь. Чому його однопартійці не відвідують сесії, пояснив відсутністю довіри до влади.

"Я роблю все задля того, щоб налагодити роботу депутатів. Але з дня, коли не відбулася остання сесія (3 лютого — ред.), нічого не змінилося. Нової інформації щодо причин відсутності частини депутатів на сесії — немає. Тому повторюся — лише військова адміністрація, з перевірками та аудитом всіх структур міської ради", — сказав Гоголь.
31 січня міська голова Прилук Ольга Попенко сама звернулась до начальника Чернігівської обласної військової адміністрації з проханням ввести військову адміністрацію. Головною причиною стало те, що через політичну ситуацію в місті не відбуваються сесії, адже не можуть зібрати кворум. Наслідком є неприйнятий бюджет на 2023 рік, соціальні та інші програми, без яких неможливе повноцінне функціонування Прилук. Своє рішення Ольга Попенко вважає виходом з кризи.
За словами виконавчого директора Чернігівського відділення Асоціації міст України Миколи Силенка, звернення міської голови Прилук Ольги Попенко щодо введення в місті військової адміністрації не регламентується законодавством.
"Процедура вмикається тільки тоді, коли обласна військова адміністрація проявляє ініціативу. Вона враховує, в тому числі звернення мера Прилук. Аналізує чи реально паралізовані певні процеси в місті. Тоді начальник ОВА пише подання на президента".
Читайте також
"Танки їдуть заднім ходом": як у Корюківці, що на Чернігівщині, люди голіруч зупиняли російську техніку
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.