В Україні знайшли спосіб для додаткової верифікації українських військовополонених

В Україні знайшли спосіб для додаткової верифікації українських військовополонених

Лубінець
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, фото: УНІАН

Офіс уповноваженого Верховної ради з прав людини підписав меморандум про співробітництво із Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції для додаткової верифікації українських військовополонених.

Про це повідомив омбудсман Дмитро Лубінець.

За його словами, Офіс уповноваженого та КНДІСЕ домовилися про співпрацю в сфері забезпечення гарантій державного захисту конституційних прав і свобод громадян, поглибленій взаємодії в галузі технічного та інформаційного забезпечення проведення судових експертиз та експертних досліджень.

Читайте також: Розвідка України знає, хто є вбивцею ймовірно українського військовополоненого — Буданов

Омбудсман зазначив, буде розроблено процедуру додаткової верифікації українських військових, які перебувають у полоні на території РФ.

"Інструментарій: родичі звертатимуться в Офіс Уповноваженого, ми звертаємося до КНДІСЕ, інститут робитиме експертизу на підставі фотографій і даватиме результати експертизи. Якщо вона покаже, що це одна й та ж людина, то це буде підставою додатково верифікувати військового, який перебуває у полоні", — зазначив Лубінець.

За його словами, крім підтвердження особи, експертиза може надавати висновки щодо моральних збитків громадян, які перебували в полоні.

Читайте також: Офіс Омбудсмена отримав десятки відео страт українських військових росіянами — Лубінець

"Цю ідею підтримали на рівні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Тож у межах законодавства України напрацьовуватимемо нові методи для пошуку та верифікації наших громадян", — зазначив він.

Що відомо про повернення українських військовополонених

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр раніше повідомила, що станом на 16 квітня 2023 року Україна повернула з російського полону понад дві тисячі українців.

Зокрема до Великодня вдалося повернути із Росії 130 військовополонених, які потрапили в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому та Херсонському напрямках.

Читайте також

Як працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими

Зникли безвісти близькі або родичі: з чого почати пошук й куди потрібно звертатися

У Росії вперше судять українського військового — ЗМІ

"Загальна кількість цивільних заручників, яких тримає Росія, просто шалена" — Лубінець

Вибір редакції

На початок