Німеччина надасть Україні 111 млн євро на реконструкцію

Німеччина надасть Україні 111 млн євро на реконструкцію

Протест перед будівлею, де проходить зустріч глав МЗС G7, Німеччина, 4 листопада 2022
. Протест проти російської агресії в Україні перед будівлею, де проходить зустріч міністрів закордонних справ країн G7, Німеччина, 4 листопада 2022 року, фото: AP

Німеччина надасть Україні ще 111 млн євро на реконструкцію. Про це повідомив Державний секретар з питань розвитку Йохен Фласбарт.

"Відбудова України буде величезним завданням для країни, її народу та для нас як міжнародної спільноти. І вона вже починається, навіть якщо війні, на жаль, не видно кінця. Ця довгострокова перспектива та раннє планування важливі. Ми хочемо показати народу України, що ми й надалі будемо на його боці в солідарності. І ми повинні переконатися, що наша короткострокова підтримка відповідає довгостроковому відновленню", — сказав Фласбарт.

Він додав, що своєю допомогою Німеччина зараз підтримує український уряд і народ безпосередньо в подоланні наслідків війни. Але водночас вона дивиться на шлях країни до ЄС, до стійких рішень щодо житла для багатьох людей, які були вимушено переміщені зі своїх домівок, до адміністративних реформ і до енергопостачання України завтрашнього дня незалежності від Росії.

"Зрештою, це також інвестиція в майбутнє Європи, тому що сильна економічна Україна також буде важливою опорою нашого загальноєвропейського процвітання", — сказав держсекретар.

Напередодні Німеччина передала Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot та снаряди до нього.

Загальна вартість окремих ліцензій, виданих урядом ФРН на експорт товарів військового призначення в період з 1 січня 2022 року по 17 квітня 2023 року, становить майже 2,75 млрд євро.

Читайте також

Обстріл Одеси дронами, РФ скинула авіабомби на Вовчанськ, Україна отримала ЗРК Patriot. 420 день війни. Онлайн

В Україну прибув другий німецький комплекс ППО Iris-T — Spiegel

На початок