Польща почала будувати електронний бар'єр на кордоні з Калінінградською областю Росії

Польща почала будувати електронний бар'єр на кордоні з Калінінградською областю Росії

ЗМІ
Прапор Польщі
Прапор Польщі. Ілюстативне фото: Getty Images

Польща почала будівництво електронного бар'єра на кордоні з Калінінградською областю Росії. Це сучасна система відеокамер та датчиків руху.

Про це повідомляє Associated Press, посилаючись на заяву міністра внутрішніх справ й адміністрації Польщі Маріуша Камінського.

"Саме сьогодні розпочалися земляні роботи з будівництва електронного загородження на польсько-російському кордоні, тобто на кордоні з Калінінградською областю”, — сказав Камінський.

Електронний бар'єр буде оснащено камерами цілодобового моніторингу та датчиками руху, протягнеться на 210 кілометрів. Будівництво має завершитись восени.

"Ми матимемо повний моніторинг кордону з Росією. Я впевнений, що це буде найкраще захищений кордон ЄС", — зазначив міністр.

Загалом електронний бар’єр складатиметься з близько 2 тисяч стовпів для камер, 3 тисяч відеокамер, 700 кілометрів кабелів. У центрі контролю Вармінсько-Мазурського відділу прикордонної служби Польщі буде створено 12 операторських місць для цілодобового контролю за кордоном.

23 березня повідомлялось, що Польща вже збудувала 107 кілометрів загорожі на кордоні з Калінінградською областю Росії.

Що відомо про будівництво Польщею "стіни" на кордоні з Білоруссю

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження загальною довжиною 186 км та висотою 5,5 м має бути готовим у червні.

2 жовтня повідомлялось, що Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

Читайте також

ЄС обговорить заборону Польщі та Угорщини на імпорт зерна з України, а Єврокомісія готує новий пакет допомоги фермерам

У Польщі пропонують створити академію HIMARS — міністр оборони країни

Прем'єр Польщі припускає, що війна в Україні триватиме кілька років

Вибір редакції

На початок