У МОЗ обіцяють "жорсткий карантин" регіонам, які робитимуть мало тестів на COVID-19

У МОЗ обіцяють "жорсткий карантин" регіонам, які робитимуть мало тестів на COVID-19

У МОЗ обіцяють "жорсткий карантин" регіонам, які робитимуть мало тестів на COVID-19
. Уніан

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що якщо та чи інша область три дні поспіль робитиме менше тестувань, ніж визначив Кабмін, вона буде зобов'язана оголосити про посилення карантинних обмежень.

Про це він сказав під час брифінгу 2 липня, відповідаючи на питання, чи правда, що деякі голови обласних держадміністрацій дають вказівки робити менше тестів щодо виявлення коронавірусу.

За його словами таких наказів не існує, як і мети зменшити кількість тестувань.

"Водночас, для того, щоб запобігти будь-яким можливим маніпуляціям, на національному рівні, серед чотирьох індикаторів, які затверджені постановою Кабміну, є один із індикаторів, який чітко показує, що якщо область три дні підряд проводить менше тестувань, ніж 24 на 100 тисяч населення, вона зобов'язана вживати жорсткіших карантинних заходів", - заявив головний санлікар країни.

Він зазначив, що органам місцевого самоврядування не вигідно зменшувати кількість тестувань.

Зараз індикатори прописані так, щоб стимулювати розвиток лабораторної мережі і значно збільшити кількість тестувань, як полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тести), так й імуноферментного аналізу (ІФА-тест на виявлення антитіл до коронавірусу - ред.).

За даними МОЗ, станом на 2 липня до послаблення карантину не готові 10 регіонів та місто Київ. Зокрема, менше встановленої урядом номи тестувань проводить тільки Чернігівська область - 14,95 на 100 тисяч населення. Інші регіони мають високий рівень захворюваності.

Що відомо

  • Станом на ранок 2 липня в Україні зареєстрували 45 887 випадків коронавірусної хвороби COVID-19, з яких 889 - за останню добу.
  • 1 липня у Києві посилили карантин.
  • ВООЗ заявила, що ситуація з пандемією коронавірусу загалом у світі погіршується.
  • Раніше Кабмін оголосив про продовження адаптивного карантину до 31 липня.

На початок