Загрози виходу з берегів річки Ірпінь нема — Маркушин

Загрози виходу з берегів річки Ірпінь нема — Маркушин

Загрози виходу з берегів річки Ірпінь нема — Маркушин
Шлюз на річці Ірпінь Фото: Олександр Маркушин/Telegram

На Київщині станом на 17 квітня загроз виходу річки Ірпінь з берегів немає. Рівень води, в порівнянні з 14 квітня, знизився на 10 см. Гідрологічна ситуація контрольована. Про це повідомляє мер міста Олександр Маркушин у Telegram.

Зазначається, що аномальний рівень опадів спричинив підтоплення прибережних зон річки Ірпінь.

"Працівники Ірпінської дільниці Басейного управління водних ресурсів середнього Дніпра пояснюють, що рівень води в річці поступово буде знижуватися завдяки природним процесам",— каже Маркушин.

За його словами, минулого тижня проводилися роботи для зниження рівня води на регуляторному русловому шлюзі №6 річки Ірпінь.

Що відомо по підтоплення Київщини

У Києві та деяких районах Київщини можуть бути підтоплені дачні будинки та присадибні ділянки, які знаходяться поруч із берегом Дніпра.

Це пов'язано із весняним водопіллям через Київську ГЕС, пояснили в Укргідрометцентрі, а також оголосили ІІ рівень небезпеки – помаранчевий.

У селищі Іванків Вишгородського району Київської області 13 квітня внаслідок тривалих дощів розмило дамбу місцевого ставка. Вода впала у річку, підтопило дві вулиці. 15 квітня там ліквідовували наслідки повені. На тимчасовому переїзді через річку Тетерів техніка укріплювала насип.

14 квітня у деяких населених пунктах Вишгородського, Бучанського та Броварського районів фіксували підтоплення. Рятувальники ДСНС моніторили рівень водойм і допомагали населенню.

Цьогоріч водопілля буде більшим через значну кількість опадів. Але очікуваний максимальний рівень не загрожує промисловим об’єктам і житловим масивам Києва, повідомили в КМДА. Також вони опублікували перелік районів, де є ризик підтоплень.

"Укргідроенерго" вживає усі можливі заходи для врегулювання рівню води та зменшення наслідків підтоплень. Гідроелектростанції на Дніпрі та Дністрі здійснюють контрольовані скиди води.

Читайте також

Чорнобильський заповідник підтопило. Екологи пояснили, чому це добре

Вибір редакції

На початок