У Гонконзі вперше затримали людину за новим законом про національну безпеку: він тримав прапор "Незалежний Гонконг".
"Чоловіка заарештували за те, що він тримав прапор "Незалежний Гонконг" у Козуей-Бей, що порушує закон про національну безпеку. Це перший з арешт з моменту набуття чинності закон", - повідомила поліція округу.
Попри заборону, мешканці вийшли на акцію до дня укладення договору між Китаєм та Великою Британію про передачу Гонконгу. За ним Китай зобов'язувався поважати закони автономного регіону. Натомість 1 липня набув чинності закон, ухвалений офіційним Пекіном в обхід влади округу, який дає право Китаю самостійно карати мешканців Гонконгу за дії, які, на думку китайської влади, загрожують національній безпеці.
Пізніше у поліції повідомили, що затримано більше 300 мітингувальників за несанкціоновану акцію, хуліганство та інші правопорушення, серед яких 9 ймовірних порушень закону про нацбезпеку.
Зокрема, серед затриманих жінки, які розповсюджували друковані матеріали на підтримку незалежності Гонконгу.
Максимальне покарання за порушення закону про національну безпеку передбачає довічне ув'язнення.
На підтримку гонконгців на вулиці вийшли також мешканці столиці Південної Кореї Сеула. Під корейським офісом Walt Disney вони закликають бойкотувати фільм про китайську героїню Мулан та виступають з критикою закону про нацбезпеку КНР, передає АР.
Що відомо
- 30 червня Китай ухвалив закон про національну безпеку Гонконгу, який каратиме за спроби підриву державної влади КНР, акти сецесії та змову з зовнішніми силами.
- Уряд Гонконгу переконує мешканців, що нові закони не порушать їхні права.
- Сполучені Штати Америки можуть запровадити санкції проти офіційних осіб Китаю через ситуацію з Гонконгом.
- Раніше радник президента США з питань безпеки Роберт О’Браєн заявив, що Сполучені Штати можуть запровадити санкції проти Китаю, якщо Пекін вдасться до обмеження автономії Гонконгу.
- Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
- 24 травня поліція застосувала сльозогінний газ до людей, які протестують проти закону Пекіна.
- Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.