19-річна українка Самуляк здобула три "срібла" у другий день чемпіонату Європи з важкої атлетики 2023 року

19-річна українка Самуляк здобула три "срібла" у другий день чемпіонату Європи з важкої атлетики 2023 року

19-річна українка Самуляк здобула три "срібла" у другий день чемпіонату Європи з важкої атлетики 2023 року
Світлана Самуляк, фото: Федерація важкої атлетики України

Світлана Самуляк поступилася чемпіонці змагань на дві кілограми.

У столиці Вірменії Єревані триває чемпіонат Європи з важкої атлетики. На другий змагальний день на старт вийшли важкоатлети у вагових категоріях до 55 кг і 61 кг – у чоловіків та до 55 кг – у жінок.

Чемпіонат Європи-2023 у Єревані збірна України розпочала з двох бронзових нагород. У перший день змагань їх здобула 26-річна Ангеліна Ломачинська, яка стала третьою у ривку та посіла третє місце за сумою двох вправ.

Читайте також: Україна здобула дві "бронзи" у перший день чемпіонату Європи з важкої атлетики 2023 року

У другий змагальний день змагання виступи на чемпіонаті Європи у ваговій категорії до 55 кілограмів розпочав Дмитро Вороновский. Український важкоатлет у ривку посів п'яте місце з результатом 106 кг та став четвертим у поштовху – 132 кг. Підсумкового результату Вороновського (238 кг) вистачило для п'ятої позиції у двоборстві.

Натомість одразу три медалі збірній України приніс виступ 19-річної Світлани Самуляк у категорії до 55 кілограмів. У ривку важкоатлетка підняла 90 кілограмів з першої спроби. Цей результат лише у третьому підході покращила румунка Андреа Котрута, яка з результатом 91 кг обійшла Самуляк у першому виді. Срібна нагорода у ривку стала для українки дебютною на рівні Євро.

У поштовху Світлана Самуляк підняла 109 кілограмів у другій спробі, програвши на один кілограм тій же Котруті, яка у третій спробі взяла 110 кг. За сумою двох видів результат української атлетки дозволив їй посісти друге місце у двоборстві та здобути загалом три медалі.

Чемпіонат Європи-2023. Жінки до 55 кілограмів: топ-3

  1. Андреа Котрута (Румунія) – 201 кг
  2. Світлана Самуляк (Україна) – 199 кг
  3. Ізабела Айлян (Вірменія) – 196 кг

Що означає Результати Світлани Самуляк на Євро-2023

  • Світлана Самуляк здобула дебютні медалі на рівні дорослого чемпіонату Європи з важкої атлетики, після того як у 2021-му важкоатлетка виграла дві медалі на чемпіонаті світу ("срібло" у поштовху та "бронзу" у двоборстві).
  • На чемпіонаті Європи у Єревані Самуляк встановила особистий рекорд у поштовху та за сумою двох видів. Світлана покращила результат попередньої континентальної першості, де у поштовху вона підняла 107 кг та 198 кг відповідно.

Усі медалі України на Євро-2023 з важкої атлетики

  • "срібло": Світлана Самуляк (ривок, поштовх, сума)
  • "бронза": Ангеліна Ломачинська (ривок, сума)

Що відомо про Україну на Євро з важкої атлетики

  • Збірну України на чемпіонаті Європи-2023 представляє команда з 17 атлетів. На турнірі розіграють по 10 комплектів нагород серед чоловіків та жінок.
  • На рівні континентальної першості з важкої атлетики Україна виграла уже 108 медалей різного ґатунку: 37 золоті медалі, 37 - "срібні" та 34 - "бронзові".
Читайте також: Турецька спортсменка втратила свідомість посеред виступу на чемпіонаті Європи-2023 з важкої атлетики: у якому вона стані

Вибір редакції

На початок