В ЄС відреагували на рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна з України

В ЄС відреагували на рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна з України

Доповнено
В ЄС відреагували на рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна з України
Український фермер в полі. AP Photo/Efrem Lukatsky

Європейська комісія вважає неприйнятними рішення Польщі та Угорщини щодо заборони імпорту українського зерна та продовольства.

"Ми знаємо про оголошення Польщі та Угорщини щодо заборони імпорту зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України. У цьому контексті важливо підкреслити, що торгова політика є виключною компетенцією ЄС, і тому односторонні дії неприйнятні", — йдеться у заяву Єврокомісії, яку цитує Reuters.

Читайте також: Протести проти українського зерна в Європі. У чому проблема і що з цим робити Україні

У Брюсселі додали, що "у такі складні часи вкрай важливо координувати та узгоджувати всі рішення всередині ЄС".

Речник польського уряду Пьотр Мюллер заявив, що Варшава постійно контактує з Єврокомісією у зв'язку з рішенням про заборону імпорту і транзиту української агропромислової продукції, передає РАР. За його словами, це рішення можливе через застереження безпеки.

"Рішення заборонити імпорт, у тому числі транзит, сільськогосподарської та харчової продукції з України було прийнято через відсутність будь-якої іншої можливості забезпечити продовольчу безпеку та стабілізувати ситуацію на ринку", — сказав Мюллер

Чому країни призупиняють імпорт українського зерна

Після повномасштабного вторгнення Росії українські порти у Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022-го Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

Читайте також

Ситуація навколо експорту українського зерна у Польщу заполітизована — Всеукраїнська аграрна рада

Цьогорічна посівна важча за 2022 рік — Всеукраїнська аграрна рада

Ніякого демпінгу не було: У МінАПК прокоментували призупинення експорту зерна з України

"Ми знайшли вихід": Зеленський про проблеми через експорт українського зерна до Польщі

Вибір редакції

На початок